مسکو از موضع ترکیه در زمینه خرید سامانه‌های موشکی ضدهوایی S-400 قدردانی و اعلام کرد پتانسیل قابل توجهی را برای تقویت همکاری‌های دفاعی با آنکارا می‌بیند.
به گزارش ایسنا به نقل از اسپوتنیک، یوری پیلیپسون مدیر بخش اروپای وزارت خارجه روسیه گفت: ما با رضایت از گسترش تدریجی مشارکت روسیه و ترکیه در طیف وسیعی از موضوعات مورد علاقه دو طرف استقباله می‌کنیم. همکاری دفاعی نیز از این قاعده مستثنی نیست. اجرای پروژه‌های مشترک ، در درجه اول تامین اولین محموله اس 400- به آنکارا در سال 2019 عزم کشورهای ما را برای تقویت همه جانبه همکاری در این زمینه نشان می‌دهد.
پیلیپسون تاکید کرد: ما از موقعیت شرکای ترکیه‌ای خود که مطابق با وظایف ملی تضمین توان دفاعی با وجود فشارهای آشکار خارجی عمل می‌کنند قدردانی می‌کنیم.
این دیپلمات در پاسخ به سوالی درباره زمان خرید دومین محموله اس -400 توسط آنکارا ، توضیح داد که “بخش های مربوطه در حال توسعه همکاری‌های دفاعی ما هستند.
پیلیپسون گفت: بگذارید متخصصان با آرامش کار کنند ، نیازی به عجله نیست.
تصمیم ترکیه ، یکی از اعضای ناتو ، برای خرید سامانه های پدافند هوایی اس -400 ساخت روسیه ، باعث ایجاد بحران در روابط بین دو متحد در سال 2019 شد . علیرغم درخواست های مکرر مقامات آمریکایی برای خروج از توافق و تحریم های بعدی ، ترکیه از دادن امتیاز خودداری کرد و مذاکره برای ارسال محموله های بیشتر تسلیحات روسیه را ادامه داده است.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari