سفیر روسیه در قاهره تاکید کرد: «برای هزاران سال رود نیل منبع زندگی بیش از ۱۰۰ میلیون انسان بوده است.به همین علت نگرانی دوستان مصری مان را پیرامون ساخت سد النهضه توسط اتیوپی درک میکنیم.»
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، سفیر روسیه در قاهره از تمایل کشورش برای حل مناقشه سدالنهضه خبر داد.
«گورگی بوریسینکو» سفیر روسیه در قاهره پایتخت مصر روز گذشته (پنجشنبه) ضمن اشاره به اینکه مسکو نگرانی مقامات مصری را پیرامون نتیجه مناقشه سدالنهضه کاملاً درک می‌کند، تاکید کرد: «تامین امنیت مسیر آبی برای مصر یک چالش جدی است. در حقیقت این امر حیاتی برای مصر و مردم این کشور به شمار می‌رود.»
در ادامه بیانیه سفیر روسیه آمده است: «برای هزاران سال رود نیل منبع زندگی بیش از ۱۰۰ میلیون انسان بوده است. به همین علت کاملاً نگرانی دوستان مصری مان را پیرامون ساخت سد النهضه درک می‌کنیم.
سفیر مسکو در قاهره در بخش پایانی این بیانیه اشاره کرد: «روسیه از گذشته تاکنون همه طرف‌های درگیر در این مناقشه را به چاره اندیشی به منظور دستیابی به راه حلی عادلانه دعوت می‌کند بطوری که منافع تمامی طرف‌ها از جمله مصر، سودان و اتپوپی تأمین شود.
گورگی بوریسینکو سفیر روسیه در پایان باردیگر بر تلاش و تمایل کشورش برای ایجاد راه حل همه جانبه و عادلانه در پرونده سد النهضه تاکید کرد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *