۳ مقام ارشد طالبان به خبرگزاری رویترز اعلام کردند که تمرکز این گروه بر تصرف شهرها در افغانستان، پاسخ به حملات هوایی آمریکا است.
به گزارش خبرگزاری مهر، در پی افزایش حملات هوایی نیروهای تروریست آمریکایی در افغانستان علیه مواضع طالبان، این گروه راهبرد خود را از هدف قرار دادن مناطق روستایی به تسخیر شهرها تغییر داده است.
این خبر را رویترز به نقل از ۳ مقام ارشد طالبان گزارش کرده است.
در روزهای گذشته درگیری‌ها میان شبه‌نظامیان طالبان و ارتش افغانستان در داخل شهر هرات شدت گرفته است. سه فرمانده طالبان که نخواستند نامشان فاش شود به رویترز اعلام کردند که این گروه بر تصرف هرات و قندهار تمرکز کرده و لشگرگاه نیز در تیررس آن‌هاست.
در صورت سقوط لشکرگاه (مرکز ولایت هلمند)، این نخستین مرکز ولایت خواهد بود که از سال ۲۰۱۶ بدین سو به دست طالبان می‌افتد.
پیشتر هیأت معاونت ملل متحد در افغانستان (یوناما) اعلام کرده بود که دست‌کم ۱۰ غیرنظامی در درگیری‌های لشکرگاه جان باخته‌اند و بیش از ۸۵ تن دیگر زخمی شده‌اند.
ب گزارش یورونیوز، یک فرمانده طالبان هم با اشاره به پیشروی‌های اخیر این گروه گفت: ملا یعقوب (رئیس کمیسیون نظامی طالبان و پسر ملا عمر) تصمیم به تصرف قندهار، هرات و هلمند گرفته است. بعد از آن‌ها قندوز یا هر ولایت دیگری می‌تواند هدف بعدی باشد.
آمریکا در تلاش برای تبرئه خود از ارتکاب جنایت ها و نقش این کشور در افزایش خشونت در افغانستان چس از دو دهه اشغالگری، در روزهای گذشته حملات هوایی را به مواضع طالبان درافغانستان داشته است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.