حضور رژیم صهیونیستی در اتحادیه آفریقا حتی به عنوان ناظر، طرح فتنه افکنانه است. این رژیم در پشت پرده سدالنهضه و تحریک اتیوپی و نادیده گرفتن خواسته های مصر و سودان از سوی آدیس آباباست.
به گزارش خبرگزاری مهر، رای الیوم در مطلبی با اشاره به تلاش‌هایی که الجزایر علیه صهیونیست‌ها در اتحادیه آفریقا آغاز کرده، آورده است: اخیراً دیپلماسی الجزایر به شکل قابل توجهی پس از سال‌ها، به حرکت درآمده است و این تلاش و تحرک الجزایر برای بیرون راندن اسرائیل از اتحادیه آفریقا و لغو حضور آن به عنوان عضو ناظر است.
این رسانه می‌نویسد: الجزایر تیمی آفریقایی در این زمینه تشکیل داده است که شامل آفریقای جنوبی، تونس، اریتره، سنگال، نیجر، گابن، نیجریه، مالی زیمباوه و الجزایر و برخی دیگر از کشورهای آفریقایی است.
رای الیوم آورده است: نکته قابل توجه عدم حضور کشورهایی مانند لیبی، موریتانی و نیز مغرب و مصر که روابط دیپلماتیک با اسرائیل دارند و همچنین جیبوتی و سومالی در شرق آفریقا در این حرکت ضد رژیم صهیونیستی است. این تحرک الجزایری مستحق توجه است زیرا به دنبال تصحیح اشتباه فاحشی است که به گشودن درهای قاره سیاه از حیث اقتصادی، سیاسی و دیپلماسی در برابر رژیم قانون شکن و عامل جنایات ضد بشری محدود نمی‌شود، بلکه سبب تشویق کشورهای بیشتری به عادی سازی روابط با این رژیم به زیان ملت فلسطین و حقوق غصب شده آن، می‌شود.
این رسانه گزارش داد: مایه تاسف است که اتیوپی به عنوان کشورری که امنیت آبی دو کشور عربی آفریقایی یعنی مصر و سودان را تهدید می‌کند، هموارکننده و تثبیت کننده رخنه اسرائیل به قاره آفریقاست.
رای الیوم در ادامه می‌نویسد: اقدام الجزایر بسیار مهم است و به ویژه باید که مورد حمایت همه کشورهای عربی آفریقایی در راستای حمایت از آرمان فلسطین و رسوایی جنایات و اقدامات نژادپرستانه رژیم صهیونیستی باشد.
این رسانه آورده است: حضور رژیم صهیونیستی در اتحادیه آفریقا حتی به عنوان ناظر، طرح فتنه افکنانه است. این رژیم در پشت پرده سدالنهضه و فراهم آوردن حمایت از آن و تحریک اتیوپی و نادیده گرفتن خواسته‌های مصر و سودان از سوی آدیس آبابا، است حضور رژیم صهیونیستی در اتحادیه آفریقا حتی به عنوان ناظر، طرح فتنه افکنانه است. این رژیم در پشت پرده سدالنهضه و فراهم آوردن حمایت از آن و تحریک اتیوپی و نادیده گرفتن خواسته‌های مصر و سودان از سوی آدیس آبابا، است.
رای الیوم نوشت: ما از خبر رسانه صهیونیستی یدیعوت آحارونت که از فتنه افکنی موساد میان عبدالفتاح البرهان رئیس شورای حاکمیتی سودان و معاونش محمد حمدان دقلو معروف به حمیدتی خبر داده است، شگفت زده نشدیم.
این رسانه می‌نویسد: سودان قربانی توطئه آمریکا و اسرائیل شد. در راستای این توطئه رژیم حاکم به همه میراث درخشان سودان در پایبندی به اصول عربی و حمایت از آرمان فلسطین پشت کرد و به عادی سازی با تل آویو روی آورد و آن‌هم در ازای وعده‌های سرمایه گذاری و حمایت‌های مالی که تحقق نیافت و به نظر می‌رسد که هرگز تحقق نخواهد یافت.
این رسانه در پایان تاکید کرد: توافقات عادی سازی که قیس سیعد رئیس جمهور تونس آن‌را خیانت توصیف کرد، بزرگترین بلایی است که بر امت اسلامی وارد شده است زیرا درهای قاره‌های آفریقا و آسیا را به روی نفوذ اسرائیل گشود آن‌هم بدون هیچ امتیازی. این در نتیجه موضع ذبونانه عربی و تن دادن به فشارهای آمریکاست.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari