شورای امنیت قرار است به اصرار رژیم صهیونیستی و شرکای غربی، فردا جمعه، جلسه ای غیرعلنی را برای بررسی اتهامات مطرح شده علیه ایران در ماجرای حمله ادعایی به یک نفتکش اسرائیلی، برگزار کند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، منابع دیپلماتیک از برگزاری نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد پیرامون ماجرای حمله به نفتکش اسرائیلی «مرسر استریت» خبر دادند.
این نشست قرار است فردا جمعه، پشت درهای بسته، تشکیل شود و گفته می‌شود که انگلیس به نیابت از رژیم صهیونیستی اتهاماتی را علیه ایران مطرح می‌کند.
این در حالی است که منابع دیپلماتیک درباره اینکه ۱۵ عضو دائم و غیردائم شورای امنیت به اجماع نظر درباره اتخاذ هرگونه اقدامی علیه ایران برسند؛ ابراز تردید کرده‌اند.
پیشتر، «دیمیتری پولیانسکی» معاون اول نمایندگی روسیه در سازمان ملل، به ورود شورای امنیت به این مسئله واکنش نشان داده و گفته بود: اطلاعات ادعا شده اخیر از سوی تل آویو و برخی کشورها متناقض و بر پایه حدس و گمان است.
با این حال، انگلیس و آمریکا می‌گویند که شورای امنیت باید ایران را از بابت ایجاد بی ثباتی (!) در منطقه، وادار به پاسخگویی کند.
حمله ادعایی به مرسر استریت پنجشنبه گذشته در دریای عمان اتفاق افتاد و از همان ابتدا، آمریکا، انگلیس، رومانی، کانادا و ناتو بدون ارائه هرگونه شواهدی، با استفاده از تعابیر نامطمئنی چون «به احتمال زیاد ایران پشت ماجرا است» یا «در این حمله از یک یا تعداد بیشتری پهپاد استفاده شده است»؛ انگشت اتهام را به سمت جمهوری اسلامی ایران گرفتند.
جالب آنکه در راستای پذیرفتن راهبرد «بریتانیای جهانی» که بر مبنای توسعه نقش انگلیس در صحنه بین الملل در دنیای پسابرگزیت است؛ آمریکا مسئولیت پیشبرد این اتهام در شورای امنیت را به دولت لندن واگذار کرده است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari