منابع عرب زبان از وقوع یک آتش سوزی گسترده در جنوب لبنان خبر دادند و اعلام کردند که این حادثه خسارت هایی را برجای گذاشته است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، یک آتش سوزی گسترده در جنوب لبنان به وقوع پیوسته است. منابع عرب زبان اعلام کردند که این آتش سوزی مهیب در یک شهرک صنعتی رخ داده و به دنبال آن چندین خودرو و کامیون در آتش سوخته اند.
بر اساس این گزارش، این آتش‌سوزی در «کفر رمان» واقع در نبطیه رخ داده و تیم‌های آتش‌نشان در حال تلاش برای خاموش کردن شعله‌های آتش هستند. تا کنون گزارش بیشتری در خصوص این حادثه منتشر نشده است.
این آتش سوزی در حالی رخ می‌دهد که روز گذشته سالگرد انفجار مهیب بندر بیروت بود. پیش از این، اعلام شد که قاضی «طارق بیطار» بازپرس ویژه پرونده انفجار مهیب بندر بیروت، روند پیگرد قضائی این پرونده را پس از شنیدن اظهارات شاهدان آغاز کرده است.
بازپرس پرونده زمانی را برای بازجویی «حسان دیاب» نخست‌وزیر دولت پیشبرد امور لبنان مشخص کرده است. با این حال، زمان دقیقی به صورت علنی برای این موضوع اعلام نشده است.
افزون بر این، قاضی طارق بیطار در نامه‌ای به نمایندگان پارلمان لبنان درخواست کرده است تا مصونیت پارلمانی از «علی حسن خلیل» وزیر دارایی سابق، «غازی زعیتر» وزیر امور عامه‌المنفعه سابق و «نهاد المشنوق» وزیر کشور سابق برداشته شود تا زمینه برای تحت پیگرد قرار دادن این افراد فراهم گردد.
از سوی دیگر، قاضی بیطار همچنین از دولت لبنان خواسته است تا اجازه بازجویی از «طونی صلیبا» فرمانده دستگاه امنیت این کشور را صادر کند. این قاضی همچنین خواستار صدور مجوز برای اقامه دعوی علیه «عباس ابراهیم» مدیر کل دستگاه امنیت سراسری لبنان شده است.
گفتنی است، لبنان در تاریخ ۴ آگوست سال ۲۰۲۰ (۱۴ مرداد) در بندرگاه بیروت شاهد انفجاری مهیب بود؛ انفجاری که بیش از ۱۹۰ کشته و ۶ هزار و ۵۰۰ مجروح برجای گذاشت.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari