رئیس‌جمهور با بیان اینکه عملیات «شمشیر قدس» نشان داد که ابتکار عمل در دست جریان مقاومت است، گفت: امروز نشانه‌های پیروزی بزرگ جریان مقاومت ظاهر شده است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، سیدابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور، در دیدار «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس، با تشکر از نگاه امیدآفرین وی درباره آزادسازی قدس و پایان اشغال فلسطین گفت: امروز نشانه‌های پیروزی بزرگ جریان مقاومت ظاهر شده و عملیات شمشیر قدس یکی از نشانه‌های این پیروزی بود.
وی افزود: عملیات «شمشیر قدس» نشان داد که ابتکار عمل در دست جریان مقاومت است، نیروهای مقاومت در این عملیات چنان عرصه را بر دشمن صهیونیستی تنگ کردند که نه خود صهیونیست‌ها و نه حامیان آنها فکر آن را هم نمی‌کردند.
رئیس‌جمهور، پیروزی عملیات شمشیر قدس را باعث امیدواری دوستان و ناامیدی دشمنان جریان مقاومت توصیف کرد و اظهار داشت: مهمترین پیام این پیروزی این بود که نظریه مقاومت در فلسطین جواب داده و خواهد داد، آنچه آینده فلسطین و منطقه را رقم می‌زند، مجاهدت مجاهدان و مقاومت نیروهای جهادی است.
وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره حامی مجاهدین فلسطینی خواهد بود، تأکید کرد: هرگز تردیدی در این سیاست نداشته و نخواهیم داشت، فلسطین از نظر ما مسئله اول جهان اسلام بوده و خواهد بود.
همچنین، «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس نیز در این دیدار با بیان اینکه حامل پیام تبریک و درود ملت مقاوم و مظلوم فلسطین در تمام نقاط فلسطین و جهان برای آیت الله رئیسی است، خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران و امام خمینی (ره) از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی به مسئله فلسطین اهتمام جدی داشته‌اند.
وی، تعیین روز جهانی قدس را از مهم‌ترین و ماندگارترین اقدامات جمهوری اسلامی دانست و گفت: ایران پس از ۴۳ سال از پیروزی انقلاب اسلامی در مسیر حمایت از آرمان قدس ثابت قدم مانده و با وجود توطئه‌های بیشماری که ایران را احاطه کرده تا از آرمان آزادی فلسطین دست بردارد، همچنان از این آرمان دست نکشیده و پیروزی شما در انتخابات اخیر نیز گواه دیگری بر ثبات قدم ملت ایران در حمایت از آرمان آزادی قدس است.
رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس با بیان اینکه نیک می‌دانیم بسیاری از مواضع خصمانه آمریکا، رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای دیگر علیه ایران ناشی از حمایت از جنبش‌های مقاومت و نپذیرفتن نقشه‌های آمریکا برای فلسطین است، اضافه کرد: جنبش حماس در برابر سیاست‌های خصمانه آمریکا و رژیم صهیونیستی در کنار برادران خود در جمهوری اسلامی ایستاده است.
«اسماعیل هنیه» با اشاره به اینکه به آینده مقاومت خوشبین هستیم، اظهار داشت: امروز طرح‌های آمریکایی‌ها برای منطقه و از جمله فلسطین به شدت در تنگنا قرار گرفته و خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان و عراق پس از سال‌ها اشغالگری گواه این ادعاست.
وی با اشاره به اینکه اکنون جریان مقاومت تمام گزینه‌های دشمن را ناکام گذاشته است، خاطرنشان کرد: عملیات شمشیر قدس باعث شد که نظر جامعه بین‌المللی درباره جنبش‌های مقاومت تغییر کرده و توازن قوا در منطقه متحول شود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.