در پی بارش‌های شدید باران در شمال شرق کره شمالی که خرابی‌ها و سیلاب به همراه داشته،‌ ۵۰۰۰ تن از سکنه مجبور شدند خانه‌های خود را ترک کنند و به مکان‌های امن پناه ببرند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، بارندگی‌های اخیر در استان “هامگیونگ جنوبی” صدها هکتار از اراضی کشاورزی را زیر آب برده یا نابوده کرده و چندین پل ارتباطی را نیز تخریب کرده است. تصاویر تلویزیون دولتی کره شمالی نشان می‌دهد که منازل مسکونی تا سقف‌ زیر آب رفته و به دلیل طغیان رودخانه، چندین پل زیر گل و لای هستند.
تلویزیون دولتی کره شمالی به تلفات این سیلاب اشاره نکرده و گفته که مناطق ساحلی شرقی این کشور در روزهای آتی با بارش شدید باران روبرو خواهند بود.
بارش‌های تابستانی در کره شمالی اغلب باعث خرابی‌های زیاد در اراضی کشاورزی و سایر بخش‌ها به دلیل زهکشی نامناسب، جنگل‌زدایی و زیرساخت‌های نامناسب و خراب می‌شود. این آب و هوای نامتعادل و بارش‌های شدید در میانه افزایش نگرانی‌ها درباره وضعیت امنیت غذایی کره شمالی رخ داده است اگرچه گروه‌های ناظر خارجی هیچگونه ناآرامی اجتماعی یا قطحی گسترده در این کشور را رصد نکرده‌اند.
کیم جونگ اون،‌ رهبر کره شمالی ژوئن گفته بود که وضعیت غذایی کشورش به شدت وخیم است. وی پیشتر اذعان داشت که کشورش با بدترین بحران به دلیل پاندمی کرونا، تحریم‌های آمریکا و توفان و سیلاب ۲۰۲۰ روبروست.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari