وزارت امور خارجه لبنان اعلام کرد که شکایتی را درباره تجاوز رژیم صهیونیستی به خاک این کشور به شورای امنیت سازمان ملل متحد ارائه خواهد کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، وزارت امور خارجه لبنان از ارائه شکایت علیه رژیم صهیونیستی به شورای امنیت به دلیل تجاوز علیه خاک لبنان خبر داد.
بر اساس این گزارش، وزارت امور خارجه لبنان اعلام کرد که از رژیم صهیونیستی به دلیل تجاوز به خاک این کشور به شورای امنیت سازمان ملل متحد شکایت خواهد کرد.
وزارت امور خارجه لبنان در عین حال تجاوز رژیم صهیونیستی به خاک این کشور را نقض حاکمیت لبنان، منشور سازمان ملل و قوانین و قطعنامه‌های بین المللی برشمرد.
گفتنی است که جنگنده‌های رژیم صهیونیستی روز پنج شنبه مناطقی در جنوب لبنان را بمباران کردند.
از سوی دیگر، حزب الله لبنان روز جمعه به حملات تجاوزکارانه اخیر رژیم صهیونیستی به مرزهای جنوبی این کشور واکنش نشان داد.
پس از شلیک ده‌ها موشک به سمت مواضع صهیونیست‌ها، حزب الله لبنان ضمن برعهده گرفتن این حملات اعلام کرد: در ساعت ۱۱:۱۵ امروز جمعه با ده‌ها راکت، اراضی اطراف پایگاه‌های رژیم صهیونیستی در مزارع شبعا هدف قرار گرفته است.
در همین ارتباط، حزب الله لبنان تصریح کرد: یگان‌های شهیدان علی کامل محسن و محمد قاسم طحان مناطق اطراف مواضع اشغالگران را در مزارع شبعا هدف قرار دادند. در بیانیه حزب الله آمده است: این حمله با دهها راکت از نوع ۱۲۲ میلی متری انجام شد. این حملات راکتی در واکنش به حملات اخیر رژیم صهیونیستی به الجرمق و الشواکر لبنان رخ داده است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari