وزرای خارجه کشورهای عضو گروه ۷ امروز بدون ارائه هرگونه اسناد و مدارکی به صدور بیانیه ضدایرانی درباره حمله به کشتی صهیونیستی «مرسر استریت» پرداختند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، وزرای خارجه کشورهای عضو گروه ۷ امروز جمعه درباره حمله به کشتی صهیونیستی «مرسر استریت» بیانیه مشترکی صادر کردند.
در بیانیه مشترک صادره از سوی وزرای خارجه کشورهای عضو گروه ۷ در این باره آمده است: حمله غیرقانونی به کِشتی «مرسر استریت» را محکوم می‌کنیم. این حادثه نقض حقوق بین المللی بود.
به گزارش الجزیره، بیانیه صادره بدون ارائه هرگونه اسناد و مدارکی در ادامه مدعی شده است: تمامی شواهد نشان می‌دهد که ایران در حمله به کشتی مرسر استریت نقش دارد! این حمله هیچ توجیهی ندارد.
بیانیه مذکور بی اشاره به مبارزه بی امان ایران با گروهک‌های تروریستی مصنوع محور غربی- عبری- عربی در منطقه مدعی شد: رفتار ایران در کنار حمایت از نیروهای نیابتی و بازیگران مسلح غیردولتی، صلح و امنیت بین المللی را تهدید می‌کند!
حمله ادعایی به مرسر استریت پنجشنبه گذشته در دریای عمان اتفاق افتاد و از همان ابتدا، آمریکا، انگلیس، رومانی، کانادا و ناتو بدون ارائه هرگونه شواهدی، با استفاده از تعابیر نامطمئنی چون «به احتمال زیاد ایران پشت ماجرا است» یا «در این حمله از یک یا تعداد بیشتری پهپاد استفاده شده است»؛ انگشت اتهام را به سمت جمهوری اسلامی ایران نشانه رفتند.
جالب آنکه در راستای پذیرفتن راهبرد «بریتانیای جهانی» که بر مبنای توسعه نقش انگلیس در صحنه بین الملل در دنیای پسابرگزیت است؛ آمریکا مسئولیت پیشبرد این اتهام در شورای امنیت را به دولت لندن واگذار کرده بود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari