سفارت آمریکا در کابل به دنبال بالا گرفتن تنش ها در افغانستان در نتیجه خروج غیر مسئولانه نیروهای بیگانه، به شهروندان آمریکایی درباره ادامه حضور در این کشور هشدار داد.
به گزارش خبرگزاری مهر، همزمان با افزایش درگیری ها میان طالبان و نیروهای افغان، سفارت آمریکا در کابل امروز با صدور اطلاعیه ای به شهروندان این کشور گفت که هر چه سریع تر از خاک افغانستان خارج شوند.
بیانیه سفارت آمریکا در کابل هشدار داد: این سفارتخانه از شهروندان آمریکایی می خواهد هر چه سریعتر و با استفاده از گزینه پروازهای تجاری موجود نسبت به ترک خاک افغانستان اقدام کنند. بنابر شرایط موجود امنیتی و تعداد کم کارمندان، توانایی سفارت در رساندن کمک به شهروندان آمریکایی در افغانستان حتی در کابل بسیار محدود است.
سفارت آمریکا در کابل در ادامه مدعی شد: توصیه های سفر به افغانستان همچنان در بالاترین سطح ممکن (سطح ۴: سفر نکنید) به علت جرم و جنایت، تروریسم، ناآرامی مدنی، آدم ربایی، درگیری های مسلحانه و همه گیری ویروس کرونا، باقی می ماند. پروازهای محلی و مسیرهای حمل و نقل زمینی خارج از کابل به شدت محدودند و در معرض لغو یا بسته شدن قرار دارند.
وزارت خارجه انگلیس نیز پیشتر در همین رابطه با تغییر راهنمای سفر به افغانستان، از همه اتباع خود خواست که خاک این کشور را ترک کنند.
در بیانیه این وزارتخانه آمده است که در حال حاضر، بهتر است که اتباع انگلیسی با توجه به بدتر شدن اوضاع افغانستان، خاک این کشور را از طریق پروازهای معمول مسافری ترک کنند.
همچنین از شهروندان انگلیسی خواسته شده در تماس با سفارت این کشور در کابل، برنامه سفر خود را قطعی کنند.
ایالات متحده و انگلیس در حالی نگران حال اتباع خود شده اند که خروج غیر مسئولانه نیروهای بیگانه و در رأس آنها آمریکا از خاک افغانستان، عامل بی ثباتی در این کشور است. در ۲۰ سال گذشته، آمریکا و متحدان ناتو به بهانه حفظ امنیت و کمک به استقلال دولت و ارتش افغانستان، حضور نظامی در این کشور را توجیه کردند حال آنکه اکنون شاهد سقوط یک به یک شهرها و روستاهای افغانستان در نتیجه پیشروی های طالبان هستیم و از سوی دیگر، بخش هایی از افغانستان نیز به کانونی برای حضور داعش تبدیل شده است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.