مقام اطلاعاتی ارشد سابق عربستان در سخنانی نسبت به مداخله وزارت دادگستری آمریکا در پرونده او واکنش نشان داد.
به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، مشاوران سعد الجبری، افسر سابق سازمان اطلاعات عربستان در بیانیه‌ای در واکنش به مداخله وزارت دادگستری آمریکا در پرونده وی تاکید کردند: علی‌رغم هجمه ظالمانه محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان علیه الجبری و فرزندان و خانواده‌اش اما او به سوگندی که در راستای حفظ اسرار دولت عربستان یاد کرده پایبند است.
در این بیانیه آمده است: ملحق شدن دولت آمریکا به این موضوع برای حفظ منافعش اقدامی است که ما از آن استقبال می‌کنیم اما زمان آن فرا رسیده است که یک راه حل دوستانه و کامل اتخاذ شود که از او و خانواده‌اش در مقابل آزار و اذیت حفاظت کند.
شبکه سی‌ان‌ان اخیرا گزارش کرد، وزارت دادگستری آمریکا با طرح درخواستی تلاش کرده به بهانه حفاظت از اسرار اطلاعاتی طبقه بندی شده و امنیت ملی در پرونده سعد الجابری، مقام اطلاعاتی ارشد سابق عربستانی مداخله کند.
در این باره شبکه CNN به نقل از یک منبع آمریکایی مطلع فاش کرد که ریاض پس از طرح این شکایت علیه الجبری در آمریکا، واشنگتن را در یک معضل قرار داد، زیرا این امر اطلاعات محرمانه‌ای را در بر می‌گیرد که شامل روابط اطلاعاتی و عملیاتی مخفی است.
این منبع گفت: افشای اطلاعات می‌تواند به ویژه برای مقامات دوران ریاست جمهوری باراک اوباما چالش برانگیز باشد.  
منبع مذکور ادامه داد: عربستان سعودی نه تنها ایالات متحده را در شرایط دشواری قرار داده است، بلکه اختلاف با الجبری را در اولویت روابط دو کشور قرار داده است. به نظر مناین موضوع یک انتقام جویی بسیار شخصی است و منافع بلند مدتی برای عربستان و آمریکا و همکاری‌های اطلاعاتی آنها در آینده ندارد.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari