دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس ضمن استقبال از انتخاب سازمان ملل برای فرستاده جدیدش به یمن، ابراز امیدواری کرد که این دیپلمات سوئدی از تجربیات خود در دستیابی به راه‌حلی برای بحران یمن و حمایت از اقدامات انسانی و توسعه‌ای در این کشور کمک بگیرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از سبق، نایف فلاح مبارک الحجرف، دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس ضمن استقبال از تصمیم سازمان ملل برای انتخاب هانس گروندبرگ، دیپلمات سوئدی به عنوان فرستاده ویژه این سازمان به یمن به جای مارتین گریفیث، فرستاده سابق این سازمان، ابراز امیدواری کرد که گروندبرگ بتواند تلاش‌های جامعه جهانی در مسیر دستیابی به یک راه‌حل جامع برای بحران یمن و برقراری امنیت و ثبات در منطقه را ادامه دهد.
الحجرف در ادامه بر نقش فرستاده سازمان ملل به یمن در حمایت از تلاش‌های منطقه‌ای و بین‌المللی جهت دستیابی به راه‌حل سیاسی که مورد تایید شورای همکاری خلیج فارس بوده و مطابق با طرح این شورا و سازوکارهای اجرایی آن، نتایج کنفرانس گفتگوی ملی و قطعنامه ۲۲۱۶ شورای امنیت باشد، تاکید کرد.
همچنین دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس با تقدیر از مسیر حرفه‌ای گروندبرگ ابراز امیدواری کرد که این تجربه و شناخت به استمرار تلاش‌هایی که برای دستیابی به راه‌حلی برای اتمام بحران یمن انجام می‌شوند، کمک کرده و از اقدامات بشردوستانه و توسعه‌ای برای یمنی‌ها حمایت کند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari