آمریکا در تلاش برای تبرئه خود از نقش آفرینی‌هایش در افزایش تنش‌ها در افغانستان پس از ۲ دهه اشغالگری، بمب افکن‌های «بی -۵۲» را برای مبارزه ادعایی با طالبان به افغانستان اعزام کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه تایمز، آمریکا بمب افکن‌های «بی -۵۲» خود را از یک پایگاه هوایی در قطر برای آنچه این کشور مدعی مبارزه با طالبان شده است، به افغانستان اعزام کرد.
بر اساس اعلام این روزنامه، این اقدام واشنگتن در تلاش برای توقف پیشروی‌های نیروهای طالبان در ۳ ولایت افغانستان به انجام رسیده است؛ قندهار، هرات و شهر لشکرگاه در ولایت هلمند.
پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) اخیر اعلام کرده بود که طالبان مراکز ۴۱۹ منطقه را در افغانستان تصرف کرده است؛ اما دولت کابل آمارهای اعلامی را نادرست خوانده و آنها را تکذیب کرده بود.
از سوی دیگر تا کنون سقوط مرکز ۲ ولایت نیمروز و جوزجان در افغانستان توسط طالبان تأیید شده است.
به گزارش خبرگزاری مهر، واشنگتن در روزهای اخیر در تلاش است تا در راستای تبرئه نقش آفرینی‌های خود در افزایش تنش‌ها در افغانستان پس از ۲ دهه اشغالگری نیروهای خارجی به سرکردگی تروریست‌های آمریکایی به انجام برخی اقدامات روی آورده است.
پس از پایان ادعایی اشغالگران امریکایی در افغانستان، اوضاع امنیتی این کشور دائماً رو به وخامت در حرکت است به گونه‌ای که تحلیل گران در خصوص سو استفاده واشنگتن از این وضعیت در افغانستان هشدار داده اند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari