جنبش انصارالله یمن امروز (شنبه) از انتخاب هانس گروندبرگ، دیپلمات سوئدی به عنوان فرستاده ویژه این سازمان به یمن به جای مارتین گریفیث، فرستاده سابق این سازمان استقبال کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، هشام شرف عبدالله، وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن برای فرستاده جدید سازمان ملل به یمن آرزوی موفقیت در ماموریت جدید و پایان یافتن تجاوز و حملات ائتلاف آمریکایی – سعودی و نیز لغو محاصره فراگیر کرد که باعث بروز بدترین بحران انسانی شده است.
وی بر لزوم قرار دادن دو پرونده بازگشایی فرودگاه بین‌المللی صنعاء و ورود کشتی حامل مشتقات نفتی و گاز شهری و نیز کالاهای تجاری به بندر الحدیده در رأس موضوعات مورد بحث و بررسی فرستاده جدید تاکید کرد تا مقدمه‌ای برای قدم برداشتن در مسیر برقراری آتش بس فراگیر و آغاز مذاکرات صلح برای تحقق سازش سیاسی فراگیر باشد که به نفع ملت یمن است و باعث می‌شود امنیت و صلح برقرار و درد و رنج میلیون‌ها یمنی برطرف شود و حاکمیت یمن به سرتاسر اراضی آن بازگردد.
پیشتر دولت مستعفی یمن نیز ضمن استقبال از انتخاب هانس گروندبرگ، دیپلمات سوئدی به عنوان فرستاده ویژه این سازمان به یمن به جای مارتین گریفیث مدعی شد که از فرستاده جدید با هدف ازسرگیری روند سیاسی و دستیابی به راهکار سیاسی فراگیر برای پایان دادن به کودتا و جنگ و کاهش درد و رنج ملت یمن، حمایت می‌کند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari