مقام‌های افغانستان روز شنبه اعلام کردند یک خلبان نیروی هوایی این کشور در حمله‌ای در کابل که گروه طالبان مسئولیت آن را بر عهده گرفته است، کشته شد.
به گزارش ایسنا، به نقل از رویترز، حمیدالله عظیمی بر اثر انفجار بمبی که به خودرو او متصل شده بود جان خود را از دست داد. پنج غیرنظامی هم در این حمله زخمی شدند.
به گفته فرمانده نیروی هوایی افغانستان، قربانی برای هدایت هلیکوپترهای بلک هاوک یو اچ ۶۰ آمریکایی آموزش دیده بود و چهار سال پیش به این نیرو پیوست.
عبدالفتاح اسحاق‌زی در گفت‌وگو با رویترز همچنین گفت که حمیدالله عظیمی یک سال پیش به دلیل تهدیدهای امنیتی، به همراه خانواده‌اش به کابل آمده بود.
ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان در بیانیه‌ای گفت حمله مذکور توسط این گروه انجام شده است.
به دنبال خروج نیروهای نظامی آمریکا و ناتو از افغانستان، حملات طالبان برای تصرف مناطق مختلف در آن کشور آغاز و در روزهای اخیر شدت گرفته است.
نیروهای این گروه افراطی روز جمعه توانستند کنترل مرکز یک استان افغانستان را برای نخستین بار پس از بیست سال در اختیار بگیرند.
بعد از زرنج مرکز ولایت نیمروز در جنوب غرب افغانستان، روز شنبه گزارش‌های متناقضی از سقوط شبرغان مرکز ولایت جوزجان در شمال منتشر شد.
با ادامه حملات خشونت‌بار طالبان در مناطق مختلف، گزارش‌های تایید نشده‌ای از دستور رئیس جمهوری آمریکا به اعزام بمب‌افکن‌های بی۵۲ به منطقه منتشر شده است.
نشریه انگلیسی تایمز روز شنبه در گزارشی از قول منابعی که هویت آنها را مشخص نکرده این خبر را اعلام کرده است.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari