هزاران نفر روز شنبه برای چهارمین هفته پیاپی در پاریس و دیگر شهرهای فرانسه علیه اجباری شدن ارائه «گواهی بهداشتی» برای ورود به اماکن عمومی تظاهرات کردند.
به گزارش ایسنا، آر تی گزارش داده است، در شهر دیژون فرانسه ظهر امروز اعتراضات علیه اجباری شدن گواهی بهداشتی به درگیری بین معترضان و پلیس منجر شد.
حدود ۱۰۰۰ تن علیه ارائه گواهی بهداشتی و واکسیناسیون اجباری در خیابان‌های دیژون تظاهرات کردند. پلیس از گاز اشک آور در خیابان فوش و مقابل مترو این شهر استفاده کرد.
همچنین به نقل از سایت یورونیوز، شرکت کنندگان همچنین شعارهایی علیه «محدودیت آزادی‌های فردی» سر دادند. تظاهرات روز شنبه در حالی برگزار شد که شورای قانون اساسی فرانسه دو روز پیش اکثر مفاد مصوبه جدید پارلمان این کشور برای مقابله با شیوع بیماری همه گیر «کووید ۱۹» را تائید کرده بود.
تصمیم شورای قانون اساسی فرانسه به این معنا است که شهروندان این کشور از روز دوشنبه برای ورود به کافه‌ها، رستوران‌ها و در برخی موارد بیمارستان‌ها باید «گواهی بهداشتی» معتبر ارائه کنند. «گواهی بهداشتی» آن دسته از شهروندان که در برابر بیماری «کووید ۱۹» واکسینه شده‌اند، نتیجه تست کرونای آنها طی ۴۸ گذشته منفی بوده است و یا پس از ابتلا به این ویروس طی شش ماه
بسیاری از معترضان به اجباری شدن ارائه «گواهی بهداشتی» برای ورود به اماکن عمومی بر این باور هستند که دولت امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه در عمل با این تصمیم واکسیناسیون در برابر بیماری «کووید ۱۹» را اجباری کرده است.
از سوی دیگر بنا به مصوبه پارلمان فرانسه واکسیناسیون در برابر ویروس کرونا برای کادر بهداشتی و درمانی این کشور اجباری شده است. تصمیمی که اعتراض بسیاری از کارکنان این بخش را برانگیخته است.
با این حال نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند که اکثر شهروندان فرانسه از ارائه «گواهی بهداشتی» معتبر برای ورود به اماکن عمومی حمایت می‌کنند. مقامات دولت فرانسه طی هفته‌های اخیر تاکید کرده‌اند که تنها راه جلوگیری از وضع مجدد محدودیت ها مانند منع رفت و آمد شبانه یا قرنطینه سراسری در این کشور استفاده از «گواهی بهداشتی» معتبر از سوی شهروندان است.
تاکنون بیش از ۳۶ میلیون نفر از فرانسوی‌ها (معادل ۵۴ درصد کل جمعیت) به طور کامل در برابر بیماری «کووید ۱۹» واکسینه شده‌اند. این در حالی است که آمار موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا در فرانسه سیر صعودی پیدا کرده است.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *