به گفته مسؤولان فلسطینی، ارتش رژیم صهیونیستی در سرکوب راهپیمایی‌های مسالمت‌آمیز فلسطینی‌ها در کرانه باختری از سلاح‌های ممنوعه بین‌المللی استفاده می‌کند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری “سما” فلسطین، مراد شتیوی، مدیر اداره ویژه دیوار حائل و شهرک‌سازی در شمال کرانه باختری و هماهنگ‌کننده مقاومت مردمی در کفر قدوم اظهار کرد: ارتش رژیم اشغالگر اسرائیل برای سرکوب شرکت‌کنندگان در راهپیمایی‌های مسالمت‌آمیز کرانه باختری از قدرت شدید و یک اسلحه ممنوعه بین‌المللی استفاده می‌کند.
شتیوی گفت: رژیم اشغالگر نمی‌خواهد مقاومت مردمی ادامه یابد و استان‌های مختلف فلسطین را در بر بگیرد و با تمام قدرتی که در اختیار دارد، در راستای سرکوب نقاطی که این شیوه مقاومت مردمی را در پیش گرفته‌اند، تلاش کرده و حتی در این مسیر از سلاح‌های ممنوعه بین‌المللی نیز استفاده می‌کند.
وی افزود: سربازان رژیم اشغالگر در بسیاری از نقاط از جمله کفر قدوم در شرق قلقیله، بیتا، بیت دجن در نابلس و بیت امر در الخلیل از سلاح‌های ممنوعه بین‌المللی مختلفی استفاده می‌کنند که از جمله آنها گاز اشک‌آور هستند که آنها را مستقیما به شرکت‌کنندگان در راهپیمایی‌ها شلیک می‌کنند، همچنین با نقض قوانین بین‌المللی انسانی از گلوله‌های فلزی با روکش پلاستیکی استفاده کرده و همچنین برای سرکوب راهپیمایی‌ها از گلوله‌های مدل “راجر” یا آنچه به “توتو” مشهور است و در نهایت از گلوله‌های واقعی و انفجاری استفاده می‌کنند.
او در ادامه تاکید کرد: سلاح‌هایی که نام بردیم به چند دلیل مهم در سطح بین‌المللی ممنوع هستند، از جمله اینکه به بخش‌های بالایی بدن شلیک می‌شوند، از فاصله بسیار نزدیک شلیک می‌شوند و در حالی که شهروند فلسطینی کمترین خطری برای سرباز اسرائیلی ایجاد کند، از آنها به شکل افراطی استفاده می‌شود.
هماهنگ‌کننده مقاومت مردمی در کفر قدوم در ادامه گفت: برخی فعالان و کمیته‌های مقاومت مردمی در نقاط مورد هدف اسناد و مدارکی از گزارش‌های پزشکی، عکس‌ها و ویدیوها جهت تنظیم شکایاتی در مراجع مربوطه از جمله دادگاه‌های اسرائیلی و تشکیل یک پرونده قانونی برای ارائه در دادگاه کیفری بین‌المللی جمع‌آوری کردند.
این مسؤول فلسطینی گفت: در شهرک بیتا در جنوب نابلس حدود ۲۰۰ زخمی در تیراندازی با گلوله واقعی گزارش شد، نیمی از این جراحات موجب نقص عضوهای دائمی شدند، در واقع تک‌تیراندازهای اسرائیلی اندام‌های مهم جوانان فلسطینی را هدف قرار داده و باعث آسیب‌های مادام العمری در آنها می‌شوند.
فعالیت‌های مردمی از مه گذشته در اعتراض به احداث یک شهرک در اراضی فلسطینی‌ها بر بالای کوه صبیح در بیتا ادامه دارند، در این مدت هفت شهروند فلسطینی به شهادت رسیدند که آخرین آنها شهید عماد دویکات از ساکنان شهرک یتما واقع در مجاورت بیتا بود که عصر جمعه به شهادت رسید.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *