پلیس تایلند امروز، شنبه از گاز اشک آور و گلوله‌های پلاستیکی علیه معترضانی استفاده کرد که در اعتراض به دولت نخست‌وزیر ژنرال پرایوت چان اوچا به خیابان‌های بانکوک، پایتخت رفته بودند.
به گزارش ایسنا، به نقل از رویترز، تظاهرکنندگان به سمت نیروهای امنیتی سنگ و بطری‌های آب پرتاب کردند. دود نیز اطراف منطقه درگیری در محله دین داینگ یکی از بخش‌های اصلی اعتراضات در شمال بانکوک به هوا بلند شده بود و پلیس مسیر منتهی به پایگاه نظامی؛ جایی که منزل نخست‌وزیر در آنجا قرار دارد، بست.
رسانه‌ها گزارش دادند، درگیری‌ها در ساعت چهار بعد از ظهر امروز به وقت محلی آغاز شد و بیش از ۱۰۰ تن ظرف ۱۵ دقیقه اول با گاز اشک آور مصدوم شدند.
به گزارش رسانه‌ها، پلیس علیه حدود ۱۰۰۰ تظاهرکننده گلوله پلاستیکی استفاده کرد که باعث شد معترضان پا به فرار گذاشتند.
شبکه تلویزیونی The Reporters اعلام کرد: پلیس افراد متواری را تعقیب نکرد اما به شلیک گاز اشک آور در محل تجمع ادامه داد اما این مساله منجر به عدم بازگشت تظاهرکنندگان به محله دین داینگ نشد.
مخالفان دولت به ریاست پرایوت چان اوچا، فرمانده سابق نیروی زمینی ملی را به ارتکاب اشتباهات بسیار در مقابله با کرونا متهم کرده و خواستار برکناری دولت، تغییر قانون اساسی و برگزاری انتخابات جدید پارلمانی هستند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari