نماینده دائم فلسطین در سازمان ملل تاکید کرد، جامعه جهانی در قبال جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان ناتوان و فلج است.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فلسطینی «وفا»، ریاض منصور، نماینده دائم فلسطین در سازمان ملل با ارسال نامه‌های مشابه به آنتونیو گوترش، دبیرکل این سازمان، ولکان بوزکر، رئیس مجمع عمومی و تی اس تیرمورتی، رئیس دوره‌ای شورای امنیت سازمان ملل به بررسی وضعیت بحرانی اراضی اشغالی فلسطین به ویژه قدس شرقی که در نتیجه تداوم سیاست‌ها و اقدامات غیرقانونی رژیم صهیونیستی به وجود آمده است، پرداخت.
وی همچنین خاطرنشان کرد، فرار رژیم صهیونیستی از پاسخگویی و عدم مجازات و بازخواست نشدن آن باعث شده تا این رژیم جسورتر شود.  
وی نسبت به اینکه جامعه جهانی علی رغم مشاهده این جنایت‌های بزرگ، از جمله کشتار کودکان، زنان و مردان بیگناه همچنان در مقابل رژیم صهیونیستی ناتوان و فلج است، ابراز تأسف کرد.
ریاض منصور در ادامه با اشاره به درخواست‌های مکرر از سوی شماری از دولت‌ها، پارلمان‌ها، جامعه مدنی و ملت‌ها در سرتاسر جهان برای ممانعت از ظلم و جنایت‌های رژیم صهیونیستی، اظهار داشت،میزان حملات هماهنگ از سوی نیروهای رژیم اشغالگر و شهرک‌نشینان افراطی به سطح بی‌سابقه‌ای رسیده که این امر منجر به شهادت غیرنظامیان فلسطینی و غارت و چپاول جمعی دارایی‌های ملت فلسطین شده است؛ در حالی که کابینه رژیم صهیونیستی نیز طرح‌های استعماری غیرقانونی خود را پیش می‌برد.
نماینده دائم فلسطین در سازمان ملل ضمن اشاره به شهادت تعدادی از مردان و کودکان به ضرب گلوله اشغالگران اسرائیلی، گفت، حملات سرکوبگرایانه و یورش‌های اخیر رژیم به سازمان‌های غیردولتی و مطبوعاتی، نقض آشکار قوانین بین‌المللی است و فعالیت آنها را سخت‌تر کرده است.
ریاض منصور به هجمه‌های اسرائیلی‌ها برای سلب مالکیت فلسطینیان در محله‌های «شیخ جراح» و «سلوان» واقع درقدس شرقی و به تاخیر انداختن حکم کوچاندن اجباری چهار خانواده فلسطینی در شیخ الجراح از سوی دادگاه عالی رژیم صهیونیستی با هدف ممانعت از مخالفت‌های گروه‌های شهرک‌نشینان که مورد حمایت دولت اسرائیل هستند، اشاره کرد.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari