آمریکا با افزایش شمار مبتلایان به کرونا رکورد جدیدی را ثبت کرد و پیش بینی شده روند افزایش مبتلایان به کرونا در این کشور همچنان ادامه داشته باشد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، تازه‌ترین داده‌های دانشگاه جانز هاپکینز حاکی از آن است که مجموع قربانیان کرونا در آمریکا با مرگ ۱۱۵۴ بیمار دیگر طی یک روز گذشته به ۶۱۶ هزار و ۵۰۱ نفر رسید.
همچنین شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا به بیش از ۳۵ میلیون و ۶۹۸ هزار نفر افزایش یافت.
ایالت کالیفرنیا با بیش از ۴ میلیون و ۳۱ هزار مورد ابتلاء به کرونا بیشترین آمار را در میان ایالات آمریکا به خود اختصاص داده است.
در همین حال ایالت تگزاس با بیش از ۳ میلیون و ۲۲۴ هزار مورد و ایالت فلوریدا با بیش از ۲ میلیون و ۷۶۸ هزار بیمار کرونایی در رده‌های بعدی قرار دارند.
ایالت کالیفرنیا با ۶۴ هزار و ۷۳۱ مورد مرگ ناشی از کرونا دارای بیشترین آمار قربانیان نسبت به سایر ایالات آمریکا است. این آمار در ایالت نیویورک ۵۳ هزار و ۶۹۴ نفر و در ایالت تگزاس نیز ۵۳ هزار و ۶۰۷ نفر ثبت شد.
آمریکا به تازگی با تأیید بیش از ۱۰۰ هزار مورد در یک روز بالاترین میزان موارد جدید ابتلاء به ویروس کرونا را در شش ماه گذشته ثبت کرد که این میزان تحت تأثیر شیوع گسترده گونه دلتا در فلوریدا و دیگر ایالت‌هایی است که نرخ واکسیناسیون در آنها پایین است.
بر اساس داده‌ها، آمریکا طی هفت روز گذشته روزانه به طور متوسط حدود ۹۵ هزار مورد جدید را ثبت کرده است، که این میزان؛ افزایشی پنج برابری را در کمتر از یک ماه نشان می‌دهد.
دکتر آنتونی فاوچی، متخصص ارشد بیماری‌های عفونی آمریکا، پیش‌بینی کرده است که در هفته‌های آینده، موارد ابتلاء به دلیل شیوع نوع بسیار مسری دلتا به ۲۰۰ هزار نفر در روز برسد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.