گزارش شده بازرس کل وزارت خارجه آمریکا در حال بررسی و تحقیق درباره ناپدید شدن دست کم ۲۰ شی گرانقیمت و خاص از محل نگهداری هدایای با ارزش و لوکس این وزارتخانه است.
به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری هیل، مقام‌های وزارت خارجه آمریکا گفته‌اند، بیشتر اشیای گم شده هدایایی بودند که آمریکا قصد داشت تا آنها را به سایر کشورها بدهد و بسیاری هم نشان‌های دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق ایالات متحده هستند.
این جزئیات پس از آن منتشر شد که نیویورک تایمز روز چهارشنبه گزارش کرد وزارت خارجه آمریکا در حال بررسی مفقود شدن یک بطری ویسکی به ارزش ۵۸۰۰ دلار است که دولت ژاپن آن را ۲۴ ژوئن ۲۰۱۹ به مایک پامپئو، وزیر خارجه دولت ترامپ هدیه داده بود.
یک پرونده وزارت خارجه که روز چهارشنبه منتشر شد شامل مجموعه‌ای از هدایایی است که در طول سال ۲۰۱۹ به چندین مقام دولتی از جمله پامپئو و ترامپ اهدا شدند.
ویلیام بورک، وکیل پامپئو در بیانیه روز چهارشنبه خود به هیل گفت که موکلش دریافت چنین هدیه‌ای را از دولت توکیو به یاد نمی‌آورد.
وی ادامه داد: پامپئو اصلا به یاد نمی‌آورد که چنین هدیه‌ای گرفته باشد و اطلاعی هم بابت اینکه چه اتفاقی افتاده، ندارد. او همچنین از هرگونه تحقیق درباره محل آن بی‌اطلاع است. او نمی‌داند وضعیت این بطری چگونه بود.
نیویورک تایمز نیز روز چهارشنبه گزارش کرد که پامپئو روزی که این هدیه از دولت توکیو رسید، در سفر به عربستان بود.
درحالیکه مقام‌های آمریکایی هدایای کمتر از ۳۹۰ دلار را می‌توانند برای خودشان نگه دارند، باید بقیه هدایا را در صورتی که بخواهند نگه دارند، خریداری کنند.
انتهای پیام
سر یه ویسکی چه قیامتی میکنن!

source

توسط jahankhabari