آژانس بازرسی ملی هند با صدور بیانیه‌ای از یورش نیروهای این آژانس به پنجاه محل مرتبط و وابسته به «سازمان جماعت اسلامی» در ایالت جامو و کشمیر خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، آژانس بازرسی ملی هند (NIA) با صدور بیانیه‌ای از یورش نیروهای این آژانس به پنجاه محل مرتبط و وابسته به «سازمان جماعت اسلامی» در ایالت جامو و کشمیر خبر داد.
بر اساس این گزارش، آژانس بازرسی ملی هند با طرح اتهام نقش این سازمان در حمایت مالی از تروریسم در بخش کشمیر تحت کنترل دولت هند اعلام کرده که اسنادی مبنی بر تأمین مالی گروه‌های تروریستی در کشمیر و خارج از این منطقه و همچنین ارتباط این سازمان با دیگر سازمان‌های تروریستی مانند «حزب المجاهدین» و «لشکر طیبه» در دست دارد و بر همین اساس، به محل اختفای اعضای این سازمان یورش برده است.
به گفته این آژانس، سازمان جماعت اسلامی همچنین اقدام به استخدام جوانان در منطقه کشمیر و سو استفاده از آنها برای انجام عملیات تروریستی در سراسر هند می‌کند.
لازم به ذکر است فعالیت سازمان جماعت اسلامی در هند، از دو سال پیش به این سو با حکم دادگاه عالی هند ممنوع بوده و در فهرست سازمان‌های حامی تروریسم قرار دارد.
این سازمان به دست داشتن در کشته شدن دستکم ۴۰ نیروی نظامی و امنیتی هند در جریان بمب‌گذاری در یک اتوبوس حامل نیروهای نظامی این کشور در کشمیر متهم شده است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari