در ادامه حملات اشغالگران اسرائیلی و شهرک‌نشین‌های تندرو به فلسطینی‌ها، دارایی‌ها و مقدسات آنها، تعدادی شهروند فلسطینی در شهرک "بیتا" زخمی شدند، همچنین در الخلیل و بیت لحم نیز تعدادی فلسطینی بازداشت شدند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رسمی فلسطین (وفا)، یک جوان فلسطینی در پی حمله شهرک‌نشین‌ها به او در منطقه بیت دجن در شرق نابلس دچار کبودی و کوفتگی شد.
احمد جبریل، مسؤول امدادرسانی و اورژانس هلال احمر فلسطین اظهار کرد: هیثم یاسر ولید النعاجی ۲۵ ساله که در اثر ضرب و شتم شهرک‌نشین‌ها دچار کوفتگی شده بود، به بیمارستان دولتی رفیدیا منتقل شد.
خبرگزاری وفا در گزارشی اعلام کرد، ده‌ها شهرک‌نشین نیز با حمایت گسترده سربازان اسرائیلی از ورودی باب المغاربه به مسجد الاقصی یورش برده و به شکل تحریک‌آمیزی در صحن‌های مسجد حضور یافته و نماز برپا کردند.
در طوباس نیز تعدادی شهرک‌نشین به خودروهای شهروندان فلسطینی در نزدیکی ایست نظامی “تیاسیر” حمله کرده و شیشه‌های دو خودرو را شکستند.
مسئولان رژیم صهیونیستی قصد دارند شهرک جدیدی را در پایگاه اسرائیلی واقع در منطقه بیاره سعود در شرق طوباس ایجاد کنند.
همچنین سربازان اسرائیلی دو شهروند از استان‌های الخلیل و بیت لحم را بازداشت کردند.
به گفته برخی منابع امنیتی، سربازان اسرائیلی با یورش به منزل یکی از بستگان جوانی فلسطینی به نام ابراهیم رومی در شهر بیت جالا و تفتیش خانه، او را بازداشت کردند.
سربازان رژیم صهیونیستی همچنین در شهرک یطا به منزل محمد خالد الشواهین (۵۰ ساله)، عضو جنبش فتح یورش برده و پس از تفتیش خانه و به هم ریختن اثاثیه، الشواهین را بازداشت کردند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *