رئیس جمهور فرانسه در واکنش به اعتراضات اخیر در این کشور به شدت علیه معترضان موضع گیری و به آن ها توهین کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بلومبرگ، «امانوئل ماکرون»، رئیس جمهور فرانسه در واکنش به اعتراضات اخیر در این کشور به شدت علیه معترضان موضع گیری کرد.
رئیس جمهور فرانسه در این ارتباط با انتقاد از معترضان علیه واکسن کرونا، تاکید کرد که تحت هیچ شرایطی تسلیم خواست معترضان نخواهد شد.
در ادامه رئیس جمهور فرانسه با توهین علیه معترضان، خطاب به مخالفان گفت: آنها عقل خود را از دست داده‌اند.
ماکرون در این سخنان جنجالی همچنین برخی سیاستمداران فرانسوی را به بی تفاوتی و رفتار نرم با معترضان متهم کرد.
این سخنان رئیس جمهور فرانسه پس از اعتراضات گسترده‌ای صورت گرفته که طی چند روز گذشته در بسیاری از شهرهای فرانسه جریان داشته است.
روز گذشته نیز هزاران معترض فرانسوی برای چهارمین هفته پیاپی به خیابان‌ها آمده‌اند تا مخالفت آشکار خود را با قانون «گذرنامه سلامت» نشان دهند.
بر اساس اعلام دِیلی صباح، این تظاهرات اعتراض آمیز تنها ۲ روز پیش از زمان اجرایی شدن قانون «گذرنامه سلامت» در حال برگزاری است.
مطابق با این قانون، همراه داشتن «گذرنامه سلامت» برای حضور در مکان‌های عمومی مثل رستوران‌ها الزامی است؛ لذا فقط افراد واکسینه شده یا کسانی که تست کرونا منفی داشته باشند می‌توانند از کافه‌ها، قطارهای درون شهری یا هواپیما استفاده کنند.
معترضان بر این باورند که امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه با این کار نوعی «دیکتاتوری سلامت» راه انداخته و مردم را مجبور می‌کند بر خلاف میل خود واکسن بزنند.
تظاهرات مشابه هفته گذشته با دخالت پلیس و نیروهای امنیتی فرانسه به خشونت گراییده شد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari