رئیس جمهور الجزایر تأکید کرد که زندانی عقیدتی در این کشور وجود ندارد و قانون اساسی آزادی‌های فردی و اجتماعی را تقویت می‌کند.
به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، عبدالمجید تبون، رئیس جمهور الجزایر در مصاحبه با رسانه‌های این کشور گفت: زندانی عقیدتی در الجزایر  وجود ندارد. قانون اساسی آزادی‌های فردی و اجتماعی را تقویت می‌کند. ما با افرادی که به وحدت و ثبات کشور لطمه بزنند با سهل انگاری برخورد نمی‌کنیم. تمام امکانات را در اختیار بخش جزائی مبارزه با جنایت‌های سایبری قرار داده‌ایم.
تبون نسبت به تلاش برخی طرف‌ها برای لطمه زدن به ارتش ملی این کشور هشدار داد و گفت: هدف این‌ها این است که حمایت را از الجزایری‌ها بگیرند چراکه ارتش حامی همبستگی ملی است. ارتش ستون فقرات کشور است و این مسئله یک روز نیست بلکه به تاریخ انقلابی کشور بازمی‌گردد و ضامن قانون اساسی برای وحدت و حاکمیت کشور است. کسانی که رهبری این تلاش‌ها را برعهده دارند این را درک نکرده‌اند که ارتش ما به معنای کامل کلمه “مردمی” است.
وی گفت: اکثریت الجزایری‌ها قلبا حامی ارتش هستند. هدف قرار دادن ارتش ملی مردمی یک مسئله طبیعی است چراکه ارتشی قوی است که از مرزهای گسترده الجزایر محافظت می‌کند.
وی گفت: تونس قادر است بحران‌هایش را به تنهایی حل کند. ما قبول نمی‌کنیم که طرف‌های خارجی بر مقامات تونس فشار بیاورند. ما در امور داخلی این کشور دخالت نمی‌کنیم اما دستمان برای کمک دراز است. قیس سعید، رئیس جمهور تونس مسائلی را به من گفت که نمی‌توانم آن را فاش کنم اما ما در امور داخلی تونس مداخله نمی‌کنیم.
رئیس جمهور تونس ۲۵ ژوئیه نخست وزیر را برکنار و فعالیت پارلمان را به مدت یک ماه تعلیق کرد.
تبون درباره بحران سد النهضه گفت: ما طرحی در این باره داریم که با استقبال زیادی از سوی مصر، سودان و اتیوپی مواجه شد. من اطمینان دارم که در میانجیگری درباره سد النهضه موفق خواهیم شد.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari