رئیس کمیته ملی حزب جمهوریخواه آمریکا با توجه به انتخابات میان دوره ای کنگره و با اشاره به موفقیت کارزارهای تبلیغاتی ترامپ، وی را همچنان رهبر این حزب تلقی کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیویورک پست، «رانا مک دنیل» رئیس کمیته ملی حزب جمهوریخواه آمریکا اعلام کرد که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق این کشور، همچنان سردمدار این حزب محسوب می شود.
مک دنیل گفت: وقتی میزان جمعیت گرد آمده در کارزارهای تبلیغاتی ترامپ و ۱۰۲ میلیون دلار کمک های مالی جمع شده را می بینید، گمان کنم که رای دهندگان و جمهوریخواهان در آمریکا قطعاً می گویند که رئیس جمهور سابق محبوب ترین فرد این حزب است و همچنان رهبری این حزب را بر عهده دارد.
وی این اظهارات را در حالی بیان کرد که گروه های سیاسی وابسته به ترامپ بیش از ۸۲ میلیون دلار در نیمه اول امسال (۲۰۲۱) برای رقابت های انتخاباتی آتی وی تدارک دیدند که این مسئله دست ترامپ را برای اهدای دهها میلیون دلار به نامزدهای حزب جمهوریخواه جهت رقابت در انتخابات میان دوره ای سال ۲۰۲۲ باز گذاشته است.
ادعای مک دنیل در تضاد با اظهارات قبلی او است چرا که وی اوایل سال جاری میلادی گفته بود که در صورت نامزد شدن دوباره ترامپ در انتخابات درون حزبی، کمیته ملی حزب جمهوریخواه بی طرف خواهد ماند.
مک دنیل مدعی شد که انتخابات میان دوره ای سال آینده در واقع، رقابت میان جمهوریخواهان، دموکرات ها و «کمونیسم» خواهد بود.
وی گفت: این فقط رقابت بین دموکرات ها با جمهوریخواهان نیست؛ این (مبارزه) جمهوریخواهان با کمونیسم است.
مک دنیل همچنین با زیر سوال بردن مشروعیت قانون اساسی و پروسه برگزاری انتخابات در ایالات متحده، هشدار داد: چنانچه جمهوریخواهان برنده این انتخابات نباشند، آمریکا را به رسمیت نخواهیم شناخت!
این در حالی است که با امید به نتیجه انتخابات میان دوره ای ۲۰۲۲، دونالد ترامپ پیشتر احتمال نامزدی خود در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ را رسانه ای کرده بود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari