مردم یمن با برگزاری تظاهرات گسترده ضد آمریکایی در صنعا پایتخت این کشور از یگان پهپادی و موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن خواستند که بر دامنه ضربات خود به عمق اراضی متجاوزان بیافزایند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، صنعا پایتخت یمن امروز شاهد راهپیمایی گسترده در محکومیت محاصره یمن از سوی آمریکا بود.
شرکت کنندگان در این راهپیمایی ضمن حمل پلاکاردهایی در محکومیت محاصره یمن و جنگ علیه یمن، شعارهایی علیه آمریکا سر دادند.
راهپیمایی بیانیه ای صادر کردند و در آن آمریکا را مسئول اقدامات آمریکا دانستند.
بر اساس این گزارش، راهپیمایان اعلام کردند که سیاست گرسنه نگه داشتن، محاصره و و دیگر اقدامات همگی اشکال متعددی از جنگ اقتصادی است که خللی در عزم ملت یمن و پایداری آنها علیه متجاوزان ایجاد نخواهد کرد.
در این بیانیه آمده است: راهزنی دریایی جنایت جنگی و محکوم است. بازگشایی فرودگاه صنعا، بندر الحدیده، دست یابی به غذا و دارو حقوقی هستند که قابل چانه زنی نیستند.
راهپیمایی کنندگان سکوت سازمان ملل در برابر سعودی و استفاده ریاض از محاصره به عنوان برگه و اهرم فشار جنگی را محکوم کردند.
در این بیانیه آمده است: گرسنه نگه داشتن و محاصره ملت یمن آنها را در آزادسازی یمن از لوث آمریکا و اذناب آنها مصمم تر می کند.
راهپیمایی کنندگان رشادهای رزمندگان انصارالله در همه جبهه ها را ستودند و ضمن تاکید بر ادامه نبرد با متجاوزان از یگان موشکی و پهپادی یمن خواستند که ضربات دردناکتری به عمق اراضی متجاوزان وارد کند.
از سوی دیگر محمد علی الحوثی عضو شورای عالی سیاسی یمن اعلام کرد: آمریکا در راستای هدف قرار دادن ریال یمن و پایین آوردن نرخ آن در برابر دلار حرکت می کند.
وی افزود: هنگامی که آمریکایی ها به سوریه و لبنان وفلسطین روی آوردند، ملتهای آنها دچار محنت و رنج شدند و امروز هم ملت ما هم به سبب آمریکاییها در رنج به سر می برد. ما در محاصره هستیم و با این حال ما را متهم می کنند و حقایق را وارونه جلوه می دهند و آنرا جعل می کنند.
الحوثی گفت: آمریکا ملت ما را تحت محاصره قرار داده است و آمریکاست که ملت ما را می کشد.
وی تاکید کرد: امارات و عربستان ابزاری در خدمت به پروژه آمریکا هستند.
عضو شورای عالی سیاسی یمن گفت: ما نیازی به کمک های دشمن نداریم. اگر درآمد ناشی از بنادر، نفت و گاز ما را بدهند همه حقوق ها را می پردازیم.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *