وزیر خارجه سابق ایالات متحده با انتقاد از لغو سیاستهای ضد مهاجرتی دوره ترامپ از سوی دولت جدید این کشور، بحران کنونی در مرزهای آمریکا را یک «معضل امنیت ملی» خواند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، دولت کنونی ایالات متحده به دلیل لغو بسیاری از سیاستهای ضد مهاجرتی دوره ریاست جمهوری «دونالد ترامپ»، هم اکنون با انتقادات تند جمهوریخواهان روبرو است؛ اقدامی که به زعم جمهوریخواهان باعث سرازیر شدن خیل عظیمی از مهاجران از کشورهای آمریکای مرکزی به درون آمریکا شده است.
در همین ارتباط، «مایک پمپئو» وزیر خارجه پیشین آمریکا در گفتگو با شبکه خبری «بریتبارت» (Breitbart News) با انتقاد شدیداللحن از سیاست مهاجرتی دولت بایدن اظهار داشت که کاخ سفید در حل و فصل بحران مرزی آمریکا قصور کرده است و اکنون قصد دارد که شمار مهاجران غیرقانونی واجد شرایط برای ماندن در خاک ایالات متحده را تا ۶۰۰ درصد افزایش دهد.
این دیپلمات پیشین آمریکا در ادامه این استدلال را مطرح می‌کند که این موضوع بسیار فراتر از یک سیاست مهاجرتی است و به طور مستقیم امنیت ایالات متحده را تحت الشعاع قرار می‌دهد.
پمپئو در این باره گفت: «این یک معضل امنیت ملی است، زیرا عبور غیرقانونی مردم به آنسوی مرزها یک معضل امنیت ملی است. ما از ورود افرادی که واقعاً مشکل دارند و خواهان آمدن به آمریکا هستند و مورد تهدید هستند، استقبال می‌کنیم.[…] اما نیاز داریم که آمریکا و مرزهای آمریکا را امن کنیم و نیاز داریم که مطمئن شویم می‌دانیم چه کسی از آن سوی مرزها می آید».
پمپئو در ادامه شمار افرادی را که چه بطور قانونی یا چه غیرقانونی وارد خاک ایالات متحده می‌شوند، «شوکه کننده» خواند و تأکید کرد که این افراد از نظر میزان تهدید و خطر برای مردم آمریکا به طور نامناسبی بررسی می‌شوند.
این در حالی است که دولت بایدن در حال برنامه ریزی برای افزایش شمار پناهجویان پذیرفته شده در خاک آمریکا از رقم ۱۸۰۰۰ نفر به ۱۲۵،۰۰۰ نفر در سال ۲۰۲۲ است: یعنی ۴۵،۰۰۰ نفر بیش از آنچه که دولت اوباما مجوز پذیرش آن را صادر کرده بود. افزون بر این، بایدن در نخستین روز ریاست جمهوری خود ممنوعیت وضع شده از سوی ترامپ علیه پذیرش پناهجویان از کشورهایی که به عنوان بستر تروریسم شناخته می‌شوند، را لغو کرد. از نقطه نظر مایک پمپئو، این امر می‌تواند یک خطر امنیت ملی برای ایالات متحده به شمار رود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari