شهر تالقان واقع در مرکز ولایت تخار افغانستان نیز پس از مراکز ولایات جوزجان، سرپل، قندوز و نیمروز، به دست طالبان سقوط کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر، خبرگزاری فرانسه هم اکنون با انتشار خبری فوری از سقوط شهر تالقان واقع در مرکز ولایت تخار افغانستان خبر داد.
مرکز ولایت «تخار» افغانستان به دست طالبان سقوط کرد
به گزارش این خبرگزاری، یک منبع امنیتی در افغانستان عصر امروز یکشنبه سقوط مرکز این ولایت را تأیید کرده است.
ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی طالبان با انتشار پیامی از تصرف این ولایت خبر داد.
در همین رابطه، ساعاتی پیش اعلام شد که طالبان مراکز ولایت های سرپل و قندوز را نیز به کنترل خود درآورده است.
پیشتر نیز اعلام شده بود که این گروه مراکز ولایت های جوزجان، نیمروز را تصرف کرده است.
به گزارش خبرگزاری مهر، واشنگتن در روزهای اخیر در تلاش است تا در راستای تبرئه نقش آفرینی‌های خود در افزایش تنش‌ها در افغانستان پس از ۲ دهه اشغالگری نیروهای خارجی به سرکردگی تروریست‌های آمریکایی به انجام برخی اقدامات روی آورد.
پس از پایان ادعایی اشغالگران امریکایی در افغانستان، اوضاع امنیتی این کشور دائماً رو به وخامت در حرکت است به گونه‌ای که تحلیل گران در خصوص سو استفاده واشنگتن از این وضعیت در افغانستان هشدار داده اند.
در همین راستا، مواضع گروه طالبان در شهر شبرغان مرکز ولایت جوزجان واقع در افغانستان دیروز توسط یک فروند جنگنده بی- ۵۲ بمباران شد.
«فواد امان» معاون وزیر دفاع افغانستان با تأیید این خبر اعلام کرد که ساعت ۱۶:۳۰ عصر امروز (به وقت محلی) تجمع اعضای این گروه در شهر شبرغان توسط یک جنگنده بی- ۵۲ هدف حمله قرار گرفت.
برخی گزارش‌ها از شمار سنگین تلفات میان نیروهای طالبان حکایت دارد.
روزنامه تایمز هم پیشتر اعلام کرده بود که آمریکا بمب افکن‌های «بی -۵۲» خود را از یک پایگاه هوایی در قطر برای آنچه این کشور مدعی مبارزه با طالبان شده است، به افغانستان اعزام کرد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.