نخست وزیر عراق با ارسال دعوتنامه ای رسمی به پادشاه عربستان سعودی از «ملک سلمان» برای سفر به «بغداد» و مشارکت در نشست سران منطقه‌ای دعوت به عمل آورد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سومریه نیوز، «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق از «ملک سلمان» پادشاه سعودی برای سفر به بغداد رسماً دعوت به عمل آورد. وی با ارسال دعوتنامه ای رسمی به ملک سلمان خواستار حضور او در نشست سران منطقه‌ای در پایتخت عراق شد.
بر اساس این گزارش، منابع عراقی اعلام کردند که «فؤاد حسین» وزیر خارجه عراق دعوتنامه رسمی از سوی مصطفی الکاظمی خطاب به ملک سلمان را به «فیصل بن فرحان» همتای سعودی خود تحویل داده است.
پیشتر اعلام شده بود که وزرای خارجه عراق و عربستان در ریاض با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند. وزرای خارجه عراق و عربستان سعودی در جریان دیدار مذکور درباره آخرین تحولات منطقه بحث و تبادل نظر کردند. دو طرف همچنین راهکارهای تقویت روابط بغداد و ریاض را بررسی کردند.
این درحالی است که وزیر خارجه عراق روز گذشته نیز با «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه دیدار و گفتگو کرد. دو طرف در جریان این دیدار در خصوص تحولات منطقه رایزنی کردند.
وزارت خارجه عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که فؤاد حسین در این دیدار دعوتنامه رسمی «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر عراق از اردوغان برای شرکت در نشست سران کشورهای همسایه عراق در بغداد را تقدیم وی کرد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari