وزیر دفاع آلمان امروز، دوشنبه درخواست‌ها برای بازگرداندن سربازان به افغانستان برای مقابله با پیشروی‌های طالبان در خاک این کشور را نپذیرفت.
به گزارش ایسنا،  به نقل از خبرگزاری رویترز، آنه‌گرت کرامپ – کارن‌باوئر، وزیر دفاع آلمان در توییتر نوشت: گزارش‌های وارده از قندوز و تمام مناطق افغانستان تلخ و بسیار دردآور هستند.
آلمان دومین کشور دارنده نیروی نظامی در افغانستان بعد از آمریکا بود که تعداد زیادی از نیروهایش را در درگیری‌های قندوز از دست داد به طوریکه آلمان در این شهر از زمان جنگ جهانی دوم بیش از هر جای دیگری شاهد از دست دادن نیروهایش بود.
وزیر دفاع آلمان اضافه کرد: آیا جامعه و پارلمان آماده اعزام نیروهای مسلح به جنگ و باقی ماندن در آنجا هستند؟
او تاکید کرد: عقب‌نشینی مشترک با شرکا همچنان تصمیم درستی باقی خواهد ماند.
کرامپ درخواست برخی در داخل حزب محافظه‌کارش مبنی بر مشارکت نیروهای آلمان در مداخله علیه طالبان را رد کرد و افزود: شکست طالبان مستلزم حمله‌ای طولانی و سخت است.
این در حالی است که طالبان امروز دوشنبه بر ششمین مرکز ولایت افغانستان یعنی شهر ایبک در سمنگان مسلط شدند. وزارت کشور افغانستان نیز از آغاز عملیات بازپس‌گیری ولایت تخار و برخی مناطق خبر داد.
خبرگزاری فرانسه از مسلط شدن طالبان بر شهر ایبک در ولایت سمنگان خبر داد.
وزارت دفاع افغانستان اعلام کرد، ارتش وارد عملیات نظامی علیه طالبان در ۱۴ ولایت شده است و ۵۷۶ نیروی طالبان ظرف ۲۴ گذشته کشته شده‌اند.
انتهای پیام
#بلی ما حاظریم تا آلمانی ها بیان و از کشور ما محافظت کنند و درمقابل طالبان تروریست مقابله کنند .#🇦🇫✌✌🇩🇪

source

توسط jahankhabari