وزیر خارجه آمریکا در نشست مجازی امروز شورای امنیت بدون ارائه هرگونه اسناد و مدارکی ادعاهای ضدایرانی کشورش پیرامون حمله به کِشتی اسراییلی «مرسر استریت» را تکرار کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا در نشست مجازی امروز شورای امنیت پیرامون امنیت دریانوردی بدون ارائه هرگونه اسناد و مدارکی ادعاهای ضدایرانی در خصوص حمله به کِشتی اسراییلی «مرسر استریت» را تکرار کرد.
وزیر خارجه آمریکا در این نشست با طرح ادعایی واهی مدعی شد: ۲۹ ژوئیه کِشتی تجاری مرسر استریت که در آب های بین المللی قرار داشت، توسط پهپادهایی که مجهز به مواد منفجره بودند، مورد حمله قرار گرفت که به کُشته شدن دو نفر منجر شد. طبق بررسی اطلاعات رسیده، ما مطمئنیم که ایران این حمله غیرقانونی را برنامه ریزی کرده است!
«آنتونی بلینکن» در ادامه ادعا کرد: ایالات متحده معتقد است که عمل ایران در خلیج فارس جنبه تحریک آمیز داشته و کِشتیرانی صلح آمیز و زندگی مردم را به خطر می اندازد!
وی در ادامه ادعاهای خود اضافه کرد که بر موضع کشورش تاکید دارد که ایران مقصر حادثه حمله به کِشتی «مرسر استریت» است.
به گزارش خبرگزاری مهر، حمله ادعایی به مرسر استریت پنجشنبه دو هفته گذشته در دریای عمان اتفاق افتاد و از همان ابتدا، آمریکا، انگلیس، رومانی، کانادا و ناتو بدون ارائه هرگونه شواهدی، با استفاده از تعابیر نامطمئنی چون «به احتمال زیاد ایران پشت ماجرا است» یا «در این حمله از یک یا تعداد بیشتری پهپاد استفاده شده است»؛ انگشت اتهام را به سمت جمهوری اسلامی ایران گرفتند.
جالب آنکه در راستای پذیرفتن راهبرد «بریتانیای جهانی» که بر مبنای توسعه نقش انگلیس در صحنه بین الملل در دنیای پسابرگزیت است؛ آمریکا مسئولیت پیشبرد این اتهام در شورای امنیت را به دولت لندن واگذار کرده است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari