وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در چارچوب ازسرگیری روابط دیپلماتیک تل‌آویو-رباط و افتتاح رسمی دفتر ارتباطات این رژیم چهارشنبه به مراکش سفر خواهد کرد.
به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه “هسپرس” چاپ مراکش، مراکش اعلام کرد که یائیر لاپید، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در چارچوب ازسرگیری روابط دیپلماتیک رباط-تل‌آویو روز چهارشنبه اولین سفر رسمی خود را به مراکش خواهد داشت.
به نوشته هسپرس، ناصر بوریطه، وزیر امور خارجه مراکش در دفتر وزارت خارجه این کشور در رباط مذاکراتی با همتای اسرائیلی خود خواهد داشت.
پیش‌بینی می‌شود در این سفر توافقنامه‌هایی برای توسعه روابط دوجانبه در زمینه‌های مختلف میان دو طرف به امضا رسیده و راه‌های اجرای یادداشت‌های تفاهمی که در تاریخ ۲۲ دسامبر گذشته امضا شدند، بررسی شوند.
همچنین لاپید در این سفر دفتر ارتباطات رژیم صهیونیستی در مراکش را به شکل رسمی افتتاح خواهد کرد و بوریطه نیز قرار است به زودی برای افتتاح دفتر ارتباطات مراکش در تل‌آویو به اراضی اشغالی سفر کند.
حسین کعیبه، سخنگوی وزارت خارجه رژیم صهیونیستی سفر لاپید به مراکش را “تاریخی” توصیف کرده و گفت: این سفر پس از حدود ۱۸ سال از سفر سلوان شالوم، وزیر خارجه پیشین اسرائیل به مراکش در سال ۲۰۰۳ انجام خواهد شد و نشان‌دهنده تمایل مراکش و “اسرائیل” به توسعه روابط خود و ارتقای هرچه بیشتر آن است.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.