چین از برگزاری رزمایش مشترک با روسیه در بخش شمال غربی خاک خود با هدف تقویت عملیات مشترک ضد تروریسم بین نیروهای نظامی دو کشور خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شینهوا، رزمایش مشترک چین و روسیه موسوم به «زاپاد / اینترکشن -۲۰۲۱» در پایگاه آموزش تاکتیکی نیروهای مشترک ارتش آزادی بخش خلق چین در منطقه خودمختار «نینگشیا هوی» در شمال غرب این کشور آغاز شد.
تمرین نظامی مذکور اولین رزمایش مشترک به میزبانی چین پس از آغاز همه گیری ویروس کرونا محسوب می شود. ارتش آزادی بخش چین در این رزمایش از تجهیزات و ادوات نظامی پیشرفته خود شامل جنگنده رادارگریز J-۲۰ و هواپیماهای ترابری Y-۲۰ استفاده کرده است.
«لو ژوچنگ» عضو کمیته نظامی مرکزی و رئیس اداره ستاد مشترک ارتش چین، فرماندهی این رزمایش را بر عهده دارد.
در این رزمایش، نظامیان و افسران شرکت کننده از ارتش هر دو کشور در قالب ۱۳ آرایش نظامی زمینی و دو آرایش نظامی هوایی برای بازدید سازماندهی شدند.
مقامات چینی و روسی هدف رزمایش مذکور را تقویت عملیات مشترک ضد تروریسم بین نیروهای نظامی پکن و مسکو اعلام کرده و می گویند این تمرین نظامی نمایشی از اراده قاطع و محکم دو کشور جهت حفاظت از امنیت و ثبات منطقه ای و بین المللی است.
مقامات دو کشور همچنین اضافه کردند که این رزمایش نشانگر سطح جدیدی از مشارکت راهبردی جامع میان چین و روسیه در دوران جدید، اعتماد متقابل راهبردی، مبادلات عملی و هماهنگی بین دو کشور است.
تمرین مشترک نظامی بین دو کشور چین و روسیه که از روز گذشته آغاز شده، تا ۱۳ آگوست (۲۲ مرداد) ادامه خواهد داشت.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari