مادورو گفته که تماس‌ها بین دولت و اپوزیسیون به رهبری گوآیدو خوب پیش می‌رود.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا همچنین گفت، تاریخ دقیق و محل گفتگوها با اپوزیسیون تحت رهبری خوآن گوآیدو در روزهای آتی مشخص می‌شود.
مادورو در سخنرانی خود خطاب به ملت گفت: تا به اینجای سال ۲۰۲۱، ما گفتگوها را با گروه ۴ شامل احزاب سیاسی “خواسته مردمی”، “نخست عدالت”، “اقدام دموکراتیک” و “یک دوره جدید” از سر گرفته‌ایم. این گفتگو به سندی منجر شد که اکنون بر روی دستورکار آن بحث می‌کنیم و شامل هفت موضوع است. در روزهای آتی، تاریخ و محل دقیق نشست ها اعلام می‌شود.
این بیانیه پس از آن منتشر شد که آندرس مانوئل لوپز اوبرادور، رئیس جمهوری مکزیک پنجم اوت تاکید کرد که کشورش میزبان گفتگوها بین دولت مادورو و اپوزیسیون است.
مادورو همچنین ادامه داد: ما حمایت مکزیک را برای این مذاکرات صلح با اپوزیسون داریم و امیدواریم که تاریخ و زمان دقیق آن تعیین شود.
در میان شرایطی که دولت کاراکاس برای ورود به گفتگو با اپوزیسیون مطرح کرده می‌توان به لغو فوری تمامی تحریم‌ها، به رسمیت شناخته شدن مقام‌های مشروع و قانونی ونزوئلا و توقف خشونت و توطئه‌چینی اشاره کرد.
مه سال جاری میلادی، گوآیدو خواستار امضای توافقی بین نیروهای سیاسی ونزوئلا با میانجی‌گری جامعه بین‌الملل شد. این توافق برای لغو تدریجی تحریم‌ها به شرط برگزاری انتخابات جدید در تمامی سطوح و آزادی تمامی زندانیان سیاسی می‌شود.
مادورو تمایل خود را برای گفتگو با گوآیدو با میانجی‌گری نروژ و اتحادیه اروپا اعلام کرد.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *