یک کمیته فلسطینی اعلام کرد که رژیم صهیونیستی مانع از صادرات و واردات برخی کالاها از مبدأ نوار غزه و به مقصد این منطقه از طریق گذرگاه کرم ابوسالم شد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، کمیته هماهنگی کالاها وابسته به اداره گذرگاه‌های فلسطین در بیانیه‌ای اعلام کرد: طرف اسرائیلی مجوز واردات ۳۴ نوع لوازم برقی و تجهیزات آنها از گذرگاه کرم ابوسالم را لغو کرد، همچنین این رژیم اشغالگر مانع صادرات صنایع دستی چوبی نوار غزه به خارج شد.
با آغاز جنگ اخیر در ۱۰ مه گذشته، رژیم صهیونیستی گذرگاه کرم ابوسالم را به طور کامل مسدود کرده و پس از آتش‌بس، آن را بازگشایی کرد اما محدودیت‌های شدیدی را بر روند صادرات و واردات اعمال کرد که همین مساله اساسا موجب وخامت شرایط معیشتی و بهداشتی شد.
این رژیم روز پنج‌شنبه به کمیته هماهنگی کالاها اعلام کرد که از نهم اوت جاری اجازه صادرات و واردات کالاها از مبدا و به مقصد نوار غزه را داده است اما هیچ اظهارنظری درباره علل این ممنوعیت نداشت.
کرم ابوسالم تنها گذرگاه تجاری برای غزه با بیش از دو میلیون سکنه است که رژیم صهیونیستی از زمان پیروزی جنبش حماس در انتخابات پارلمانی سال ۲۰۰۶ آن را محاصره کرده است.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.