سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق در سخنانی ضمن تایید خروج نخستین کاروان نظامیان ائتلاف بین‌المللی از این کشور تاکید کرد که این اقدام در راستای توافقات میان آمریکا و عراق صورت گرفته است.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رسمی عراق، سرلشکر یحیی رسول، سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق اعلام کرد که خروج نیروهای ائتلاف بین‌المللی از عراق به سمت کویت از جمله نتایج گفت‌وگوی استراتژیک میان بغداد و واشنگتن است.
وی افزود: این کاروان نخستین کاروان نیروهای ائتلاف بود که عراق را به مقصد کویت ترک کردند. روند خروج تا ۳۱ دسامبر آینده ادامه خواهد داشت و افرادی که در کشور باقی خواهند مان مشاور هستند و هدف از ابقای آنها آموزش است و توسط نیروهای عراق از آنها محافظت خواهد شد.
یحیی رسول ادامه داد: این نیروها در واقع نیروی رزمی نیستند و این نیروهای عراقی هستند که می‌جنگند و مناطق را آزاد می‌کنند.
رسول با اشاره به برگزاری انتخابات آینده عراق و تامین امنیت آن نیز گفت: نیروهای مسلح عراق برنامه‌هایی را برای تأمین امنیت مراکز اخذ رای و حفاظت از رای دهندگان تهیه کرده‌اند و فرماندهی عملیات مشترک به صورت خستگی ناپذیری را برای تأمین امنیت مراکز اخذ زای و اطمینان از آزادی رأی دهندگان برای رسیدن به محل رأی گیری تلاش می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: وظیفه ما تامین امنیت شعب اخذ رای خواهد بود و ما کاری به امور داخلی شعب اخذ رای نداریم.
این اظهارات پس از آن مطرح شد که ائتلاف آمریکا شنبه از خروج نخستین کاروان نیروهایش در عراق و رفتنشان به کویت خبر داد.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari