وزیر امور خارجه روسیه تصریح کرد، کشورهای غربی به دنبال استفاده از ساختارهای بین‌المللی، به ویژه سازمان امنیت و همکاری اروپا با هدف اخلال ایجاد کردن در انتخابات پارلمانی روسیه هستند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری ایتارتاس، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه متذکر شد که کشورهای غربی خواستار آماده کردن زمینه برای تلاش به منظور تردید افکندن در نتایج انتخابات هستند.
لاوروف بیان داشت: شما می‌بینید که از سمت خارج و در درجه اول از سمت شرکای غربی ما توجه ویژه‌ای صرف امور داخلی ما به ویژه انتخابات می‌شود. آنها تلاش دارند از سازمانهای بین‌المللی برای پیچیده‌تر کردن رای گیری استفاده کنند. آنها از سازمان امنیت و همکاری اروپا برای اقداماتی غیرقابل قبول و مغایر با وظایف دبیرخانه و دفتر این سازمان که قرار است به مسائلی دموکراتیک و حقوق بشری رسیدگی کند، استفاده کرده‌اند.
لاوروف خاطرنشان کرد: کشورهای غربی میخواهند زمینه را برای تلاش برای تردید افکندن در نتایج انتخابات ما آماده کنند. ما البته به آن توجه داریم و تدابیر مرتبط را اتخاذ می‌کنیم و نتایج مرتبط را خواهیم گرفت.
وزیر خارجه روسیه تاکید کرد: انتخابات ما جزو امور داخلی ما است. ما قانون اساسی خودمان، قوانین و رویه‌ها و مکانیزم‌های خودمان را برای تضمین شمارش عینی آرا در اختیار داریم.
قرار است ۱۹ سپتامبر ۲۰۲۱ انتخابات کرسی‌های مجلس دومای دولتی روسیه برگزار شود. بر اساس برنامه ریزی قرار است رای گیری طی سه روز یعنی ۱۷، ۱۸ و ۱۹ سپتامبر سازماندهی شود.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari