رهبر جنبش انصارالله یمن طی سخنانی با اشاره به ممانعت رژیم سعودی از برگزاری مراسم حج به بهانه کرونا برای دومین سال، آنرا بسیار خطرناک توصیف کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، عبدالملک الحوثی رهبر جنبش انصارالله یمن امروز در سخنانی اعلام کرد: ممانعت رژیم سعودی برای دومین سال از برگزاری مراسم حج به بهانه کرونا موضوع بسیار خطرناک و به مثابه توهین به خانه خداست.
بهانه کرونا درباره عدم برگزار مراسم حج واهی است
وی افزود: بهانه کرونا برای عدم برگزاری مراسم حج قابل توجیه نیست. محدود کردن حج به کشور خاص و تعداد مشخص، به مثابه تعدی به حرمت رکن مهم اسلامی یعنی حج است. این گامی خطرناک علیه جهان اسلامی است.
الحوثی تاکید کرد: بسیاری از کشورهای اسلامی توجیهات سعودی را پذیرفته اند اما ما آنرا قانع کننده نمی دانیم بلکه آنرا فاقد اعتبار می دانیم.
وی ضمن تاکید بر اهمیت نقش جهانی حج، گفت: ما از رژیم سعودی می خواهیم که مانع برگزاری فریضه الهی حج نشود و زمینه حج و عمره مسلمانان را فراهم کند. از کشورهای اسلامی هم که توجیهات سعودی را قبول کرده اند، می خواهیم که تجدید نظر کنند.
رهبر جنبش انصارالله یمن افزود: امیدواریم که کشورهای اسلامی به رژیم سعودی فشار بیاورند و برای باز کردن مسیر حج به سوی حجاج اصرار کنند.
وی ضمن بی اساس دانستن توجیه مقامات سعودی و بهانه واهی کرونا، اعلام کرد: رژیم سعودی فعالیت های تفریحی را تعطیل نکرده است.
عملیات شمشیر قدس سازشکاران را رسوا کرد
الحوثی در ادامه گفت: از مهمترین تحولات سال هجری قمری گذشته نبرد شمشیر قدس بود. عملیات شمشیر قدس گامی موفق بود که با نصرت الهی به پیروزی رسید. عملیات شمشیر قدس سازشکاران را رسوا کرد و اینکه سازشکاران همسو با اسرائیل حرکت می کنند و جنبش های مقاومت را مورد سرزنش قرار می دهند.
رهبر جنبش انصارالله یمن افزود: رسانه های سعودی و اماراتی در خدمت دشمن صهیونیست هستند. رژیم صهیونیستی حتما شکست خواهد خورد و حامیان و سازشکاران با آن هم  به طور حتم دچار خسران و شکست خواهند شد زیرا این وعده الهی است.
الحوثی با اشاره به محدودیت هایی که رژیم های سعودی و اماراتی علیه جنبش های مقاومت ایجاد می کنند، تاکید کرد: مواضع رژیم های سعودی و اماراتی علیه حامیان مقاومت فلسطین و محور مقاومت است. 
تاکید مجدد بر حمایت از آرمان فلسطین
رهبر جنبش انصارالله یمن گفت: مسئولیت دینی و اخلاقی و قومی و ملی ایجاب می کند که همه حامی آرمان فلسطین باشند. امیدواریم که همه حامی ملت فلسطین باشند.
وی با اشاره به فشار شدید رژیم های سعودی و امارات علیه حماس، گفت: مشکل رژیم اهی سعودی و امارات با حماس، در درجه اول به علت مقاومت آن علیه رژیم صهیونیستی است.
محکومیت احکام ظالمانه ریاض 
رهبر جنبش انصارالله یمن با اشاره به احکام ظالمانه علیه ریاض علیه فلسطینی ها هم، تصریح کرد: ما مجددا احکام ظالمانه سعودی علیه بازداشت شدگان فلسطینی را محکوم می کنیم. جرم شمردن حمایت از مقاومت فلسطین نزد رژیم های سعودی و امارات و حامیان آنها، به مثابه انحراف خطرناکی است.
وی افزود: رژیم سعودی با صدور این احکام ظالمانه علیه فلسطینی ها، در واقع دوستی خود به رژیم صهیونیستی را ابراز داشت. ما مجددا پیشنهاد خود را به رژیم سعودی مبنی بر تبادل افسران اسیری که نزد ما دارد در ازای آزادی فلسطینی ها بازداشت شده را مطرح می کنیم و اینکه این پیشنهاد به قوت خود باقی است.
حمایت تمام قد از مقاومت اسلامی لبنان و حملات راکتی علیه رژیم صهیونیستی
عبدالملک الحوثی در ادامه با اشاره به واکنش راکتی قوی حزب الله علیه رژیم صهیونیستی هم گفت: ما مجددا واکنشی که مقاومت اسلامی لبنان نشان داد را مورد تمجید قرار می دهیم. خائنان از عملیات واکنش به حملات رژیم صهیونیستی انتقاد می کنند در حالی که در قبال حملات و تجاوزات اسرائیل ساکت هستند.
وی افزود: ما بر ایستادگی در کنار حزب الله و محور مقاومت تاکید می کنیم.
پوزه آمریکا در افغانستان به خاک مالیده شد
درباره تحولات افغانستان هم رهبر جنبش انصارالله یمن گفت: درباره تحولات افغانستان به دور از تحلیل ها و برداشت ها، نقطه مهم این است که اشغالگران آمریکایی شکست خوردند. آمریکا در سیطره مستقیم بر افغانستان شکست خورد از همین رو مجبور به عقب نشینی شد.
وی تصریح کرد: آنچه در افغانستان رخ داد به مثابه درس بزرگی از ناتوانی و ضعف آمریکاست و نه آنگونه که برخی وانمود می کنند. هر که به آمریکاییها اعتماد و تکیه کند سرانجامش شکست و تباه شدن است.
جنگ و خونریزی راهبرد انگلیسی-آمریکایی با مشارکت اسرائیل است
رهبر جنبش انصارالله در ادامه با اشاره به جنگ یمن، گفت: پس از اینکه دشمن در تحقق اهدافش در هفتمین سال جنگ شکست خورد به تشدید محاصره روی آورده است. 
وی افزود: ادامه جنگ و نزاع در کشورهای اسلامی، استراتژی آمریکایی-اسرائیلی با مشارکت اسرائیل است. آنچه آمریکا به منظور پنهان نگه داشتن وحشی گری و جنایاتش انجام می دهد، اقدامی انحرافی و با هدف گمراه کردن افکار عمومی است.
الحوثی تاکید کرد: برخی از اعضای کنگره آمریکا گفتند که اگر واشنگتن اراده توقف جنگ یمن را کند سریعا آنرا متوقف می کند. محاصره بخشی از جنگ و تجاوز علیه کشور ماست و فاقد پشتوانه قانونی و مشروعیت است.
وی افزود: ائتلاف سعودی مانع از رسیدن دارو و غذا و فرآورده های نفتی می شود. جنگ اقتصادی علیه کشور ما ابعاد بسیاری دارد از جمله چپاول ثروتهای نفتی و گازی یمن.  ادامه توطئه علیه پول یمن موضوعی خطرناک است که به ملت یمن آسیب می زند. 
محاصره و توطئه اقتصادی استراتژی امریکا و انگلیس علیه امت اسلامی است
الحوثی گفت: آمریکا و انگلیس از محاصره و توطئه های اقتصادی به عنوان استراتژی برای هدف قرار دادن امت اسلامی استفاده می کنند. آمریکا در ورای اقدامات علیه پول یمن و سیاست زیانبار و ضربه زدن به قدرت خرید ملت یمن قرار دارد. بخش اعظم مردم یمن زیر خط فقر هستند و آمریکا با علم به این موضوع اصرار بر هدف قرار دادن ارز یمن دارد.
وی اظهار داشت: این هجمه همه جانبه نیات آمریکایی ها را آشکار می کند و اینکه جنگ آنها جنگی علیه کل ملت یمن است. هدف دشمن اساسا شکنجه یمنی ها به بردگی کشیدن آنها و اشغال اراضی آنهاست. آمریکا با طیف خاصی مشکل ندرد زیرا محاصره احدی را مستثنی نمی کند.
رهبر جنبش انصارالله یمن گفت: سیطره بر گذرگاهها و ممانعت از رسدین نیازهای مردم یمن  به مثابه هدف قرار دادن ملت یمن است. بحث آمریکا از صلح نیرنگی بیش نیست. ملت ما تحت تجاوز و حمله قرار گرفته و بخش اعظم آن تحت اشغال است.
آنها صلح به سبک اسرائیل را مطرح می کنند
وی افزود: اگر جنگ متوقف و محاصره برداشته شود و اشغالگری پایان یابد، مشکل حل خواهد شد. موضع ما دفاع از خود است. آنکه دم از صلح می زند و به جنگ ادامه می دهد در واقع صلح به سبک اسرائیلی را مطرح می کند.
الحوثی گفت: آمریکا حمایت همه جانبه از دشمن صهیونیست می کند تا به اشغالگری ادامه دهد و فلسطینی ها را هدف قرار دهد. صلح به سبک آمریکایی به معنی تسلیم شدن است و تن دادن به اشغال کشور است. ادامه جنگ و محاصره قابل قبول نیست.
رهبر جنبش انصارالله یمن تاکید کرد:  ما به نماینده سابق سازمان ملل و میانجی گر عمانی گفتیم که اگر سعودی جنگ را متوقف و محاصره را پایان دهد ما فورا از آن استقبال خواهیم کرد. آنها باید جنگ و محاصره را متوقف کنند.
وی گفت: ما حامی صلح هستیم و از ادامه جنگ و محاصره رنج می بریم  اما صلح در سایه ادامه حملات و محاصره را نمی پذیریم. اگر جدیت در صلح دارید اولین گام حل پرونده بشردوستانه است که حق همه ملت یمن است. شما حسن نیت خود را در پرونده انسانی ثابت کنید سپس حملات و اشغال را پایان دهید و ما هم دست از جنگ می کشیم.
الحوثی تاکیدکرد: ما بر ادامه جنگ و دفاع از خودمان اصرار داریم زیرا جنگ و محاصره و اشغالگری به قوت خود باقی است. ما طرحهای مهمی ارائه دادیم و هنگامی که عمانی ها به صنعا آمدند ما طرحهای مهمی ارائه کردیم که رئیس هیئت مذاکره کننده ما می تواند آنها را تشریح کند و این مهم است.
انتقاد از سکوت مرگبار جامعه جهانی در قبال رنج و درد ملت یمن
وی ضمن انتقاد شدید از بی توجهی جامعه جهانی به رنج و محنت یمنی ها، ضمن حمایت از صلح واقعی و نه نیرنگ بازی از طرح هایی که صنعا در این زمینه ارائه کرده است، سخن گفت و افزود: مشکل در اصرار کشورهای متجاوز به ادامه جنگ و محاصره و نیرنگ بازی و عدم اتخاذ گامهای عملی حتی در پرونده انسانی است. 
رهبر جنبش انصارالله یمن بر لزوم حرکت سیاسی و رسانه ملت یمن در همه زمینه ها برای مقابله با دشمنان تاکید کرد و گفت: در زمینه نظامی باید که جبهه ها مورد حمایت قرار گیرد. در بُعد اقتصادی نبرد بزرگ است و نبرد همه ملت و دولت است و باید اهتمام ویژه مطابق طرحها شود. در بُعد اجتماعی باید همزیستی تقویت و با هرگونه تلاش دشمن برای دامن زدن به نزاع های قبیله ای مقابله شود.
وی افزود: از حیث فکری و فرهنگی باید تحرکات دشمن مقابله شود و به هجمه های رسانه ای آنها توجهی نشود. پاکسازی اعضای خیانتکار در پارلمان صنعا گامی مهم و شجاعانه و شایسته تقدیر بود.
رهبر جنبش انصارالله یمن در پایان با اشاره به نبرد مهم یمنی ها هر اقدام غیر از آن را به مثابه تسلیم شدن و مستوجب هزینه سنگین دانست.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *