وزیر دفاع آلمان با انتشار پیامی، با طرح مطرح شده از سوی برخی نمایندگان پارلمان این کشور برای بازگرداندن نظامیان آلمان به افغانستان مخالفت کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، وزیر دفاع آلمان طی سخنانی، هرگونه احتمال بازگشت نیروهای نظامی کشورش به افغانستان برای مقابله با پیشروی نیروهای طالبان را رد کرد.
بر اساس این گزارش، «آنه گرت کامپ کارنباوئر» با انتشار پیامی در صفحه توئیتر خود نوشت: گزارش های دریافتی از وضعیت قندوز و تمامی افغانستان بسیار تلخ و غم انگیز است. آیا جامعه و پارلمان آماده اعزام نیروهای نظامی به جنگ و ابقای آنها در آنجا (افغانستان) برای یک نسل است؟ اگر پاسخ منفی است، پس عقب کشیدن نیروها به همراه شرکایمان (از افغانستان) تصمیمی درست است.
لازم به ذکر است آلمان پس از آمریکا، بیشترین نیروی نظامی حاضر در افغانستان طی بیست سال گذشته را داشته و البته تلفات نیروهای نظامی این کشور در ولایت قندوز، بیشترین میزان تلفات ارتش آلمان پس از جنگ جهانی دوم محسوب می شود.
لازم به ذکر است بسیاری از هم حزبی های محافظه کار وزیر دفاع آلمان، اخیراً خواستار بازگشت نیروهای نظامی این کشور به افغانستان و مداخله در درگیری های نظامی میان دولت افغانستان و نیروهای طالبان شده اند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *