نماینده آمریکا در امور ایران در ادامه سیاست ناامن نشان دادن این کشور، هشدار وزارت خارجه آمریکا درباره سفر به ایران را تکرار کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر، «رابرت مالی» نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، در پیامی توئیتری هشدار وزارت خارجه آمریکا به اتباع این کشور برای سفر به ایران را بازنشر کرد.
وی در این توئیت مدعی شد: ما همچنان به همه آمریکایی‌ها نسبت به انجام سفر به ایران هشدار می‌دهیم.
آمریکا هشدار سفر به ایران را تکرار کرد
در توصیه‌های سفر وزارت خارجه آمریکا به شهروندان این کشور، سفر به ایران در گروه چهار با رنگ قرمز قرار دارد و به عبارتی نام ایران در گروه «به آن کشور سفر نکنید» قرار دارد.
در بخش‌هایی از این توصیه که در زمان همه‌گیری کرونا به روز رسانی شده به اتباع آمریکایی گفته شده که برپایه تحقیقات و داده‌های مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها، سطح ابتلا در ایران بالا است.
این وزارتخانه همچنین با طرح ادعاهایی علیه ایران، این کشور را به برخورد ناعادلانه با شهروندان آمریکایی و تاخیر در ارائه دسترسی کنسولی به شهروندان دوتابعیتی متهم می کند.
البته، این ادعاها در حالی مطرح می شود که رابرت مالی در رأس تیم مذاکره کننده آمریکا در گفتگوهای غیر مستقیم وین، در ادامه سیاست «انداختن توپ به زمین» ایران، این کشور را به تعلل در بازگشت به میز مذاکره نیز متهم می کند.
طبق این سیاست ریاکارانه، آمریکا خود را برای بازگشت به برجام مشتاق نشان می دهد اما با طرح خواسته های نامشروع مثل مذاکره در باب فعالیت های منطقه ای و برنامه موشکی ایران که در اصل توافق گنجانده نشده؛ عملاً مذاکره را به بن بست می کشاند. از جمله تکیه کلام های آمریکا در این رویکرد غیرصادقانه می توان به عبارت هایی همچون «نمی توان تا ابد مذاکره کرد» و «فرصت مذاکره رو به پایان است»؛ اشاره کرد!
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari