منابع رسانه ای اعلام کردند که در ادامه سناریوی انفجار دکل های برق در عراق، ۷ دکل دیگر در استان کرکوک توسط تکفیریها هدف قرار گرفته و منهدم شدند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بغداد الیوم، سناریوی انفجار دکل‌های برق در عراق همچنان ادامه دارد. تروریست‌های تکفیری داعش به تازگی عملیات خرابکارانه جدیدی را علیه دکل‌های برق انجام دادند.
بر اساس این گزارش، تروریست‌های تکفیری داعش ۷ دکل برق در استان کرکوک را هدف قرار داده و آنها را منهدم ساختند. بدین ترتیب، شمار دکل‌های برق تخریب شده در طول هفته گذشته در استان‌های نینوا، کرکوک و صلاح الدین به ۲۷ دکل رسیده است.
پیشتر هم جنبش «کتائب حزب الله» عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: طبق اطلاعاتی که ما به دست آورده‌ایم عربستان سعودی در عملیات تخریب دکل‌های برق عراق دست دارد.
حزب الله عراق در بیانیه مذکور تصریح کرده است: هدف عربستان سعودی از عملیات تخریب دکل‌های برق عراق، ایجاد هرج و مرج در این کشور است. در واقع، سعودی‌ها به دنبال احیای داعش در عراق هستند.
در بیانیه کتائب حزب الله عراق آمده است: در حال حاضر ریاض تلاش می‌کند تا خود را به عنوان ناجی در بحران کنونی عراق جلوه دهد. این در حالی است که هدف اصلی و اساسی سعودی‌ها از این اقدام، ترمیم چهره مخدوش خود نزد افکار عمومی عراق است.
گفتنی است، طی روزهای اخیر، شبکه برق عراق هدف حملات و عملیات‌های تروریستی فراوانی قرار گرفته است. این حملات تروریستی موجب شده است تا بحران برق در عراق بیش از پیش تشدید شود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari