منابع آگاه در شهر مأرب یمن از انتقال دهها شبه نظامی گروهک تروریستی القاعده به این شهر خبر دادند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، منابع آگاه در شهر مأرب یمن امروز (سه شنبه) به آژانس مطبوعاتی یمن گفتند که نیروهای ائتلاف متجاوز سعودی ده‌ها تن از اعضای گروهک تروریستی القاعده را از عربستان به این شهر آورده اند.
این منابع گفتند: «نیروهای ائتلاف [عربستان] دهها شبه نظامی گروهک تروریستی القاعده از جمله خارجی‌هایی که لباس افغانستانی ها را پوشیده بودند، از عربستان به مأرب آوردند». آن‌ها افزودند که این نیروها به وسیله سه دستگاه اتوبوس مسافربری بزرگ که از طریق گذرگاه مرزی «الودیعه» بین یمن و عربستان وارد شدند، به مأرب انتقال یافتند.
به گفته این منابع، مراسم استقبال از این نیروها در خانه «شیخ علی بن حسن بن غریب» رهبر حزب اصلاح در مناطق «آل شبوان» در صحرای عبیده در شرق شهر مأرب انجام شد.
آژانس مطبوعاتی یمن اضافه کرد که اتکای نیروهای ائتلاف به عناصر داعش و القاعده چیز جدیدی نیست؛ زیرا از پنج سال گذشته نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان در بیشتر درگیری‌ها به آن‌ها تکیه کرده‌اند. همانگونه که گزارش‌های بین المللی و محلی، مشارکت نیروهای القاعده در کنار سربازان ائتلاف در نبرد با نیروهای مسلح و کمیته‌های مردمی یمن را فاش کرده است.
منابع در شهر مارب با اشاره به اینکه وابستگی نیروهای ائتلاف به القاعده و داعش امروزه بیشتر از گذشته است، افزودند: «این گروه‌های تروریستی یکی از بازوان عربستان و اخوان المسلمین هستند که در موارد بحرانی مورد استفاده نیروهای ائتلاف قرار می‌گیرند».
آژانس مطبوعاتی یمن اضافه کرد که انتقال نیروهای القاعده از عربستان به یمن برای کمک به نیروهای ائتلاف پس از شکست شکننده این نیروها در جبهه‌های حومه شهر مأرب انجام می‌شود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.