استعفای اندرو کومو از سمت فرمانداری ایالت نیویورک آمریکا بعد از درگیر شدنش در اتهامات مربوط به اذیت و آزار جنسی، سبب شده که "کیتی هاچول"، معاون او در فرمانداری که قرار است تبدیل به اولین زن رهبری کننده این ایالت در تاریخ ۲۳۳ ساله آن شود، در معرض توجه قرار بگیرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، هاچول، یک نماینده دموکرات زن سابق که از سال ۲۰۱۵ به عنوان معاون فرماندار خدمت کرده، جای کومو را تا زمانی که سومین دور چهار ساله‌اش در دسامبر ۲۰۲۲ پایان یابد، می‌گیرد.
کومو بعد از آنکه رابرت دافی، معاون سابق فرماندار، اعلام کرد که به دنبال دور دیگری در این سمت نیست، از هاچول که یک ستاره نوظهور در حزب دموکرات بود در سال ۲۰۱۴ تقاضای کاندیداتوری در رقابت بر سر کسب کرسی فرمانداری نیویورک را کرد.
کومو و هاچو در سال ۲۰۱۴ پیروز شده و در سال ۲۰۱۸ نیز مجددا پیروزی کسب کردند.
هاچول در سمتش به عنوان معاون فرماندار ریاست ۱۰ شورای توسعه اقتصادی را که در پروژه‌ها در سراسر ایالت سرمایه گذاری می‌کنند بر عهده دارد. او همچنین رئیس یک کمیته ضربت مبارزه با سواستفاده از هروئین و مواد مخدر بوده و همچنین کمپین کومو مشهور به “دیگر بس است” را در سال ۲۰۱۵ با هدف مبارزه با تجاوز جنسی در پردیسهای دانشگاهی رهبری کرد.
هاچول زاده شهر بوفالو در غرب نیویورک در سال ۱۹۵۸ است. او دومین فرزند از مجموع شش فرزند والدینش که از طبقه کارگر هستند، است. او با ویلیام هاچول که به عنوان دادستان ناحیه غربی نیویورک از ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۶ خدمت کرده ازدواج کرده و آنها دو فرزند دارند.
او در سال ۱۹۸۰ از دانشگاه سیراکیوز فارغ التحصیل شده و در سال ۱۹۸۴ نیز مدرک حقوق خود را دانشگاه کاتولیک در واشنگتن به دست آورد. هاچول بعد از مدتی کار در یک شرکت حقوقی در واشنگتن، به عنوان دستیار حقوقی و قانونگذاری جان لافالس، نماینده نیویورک در کنگره و همچنین برای سناتور دنیل پاتریک موینیهان، از چهره‌های سیاسی ارشد این ایالت کار کرد.
هاچول در زمان کار در کنگره به تدوین قوانینی در ارتباط با تامین مالی کمپینها و اصلاحات مهاجرتی کمک کرد.
او ۱۴ سال به عنوان عضو شورای شهر در هامبورگ، جنوب بوفالو خدمت کرد. او در سال ۲۰۱۱ در یک حوزه انتخابیه مربوط به نیویورک که برای مدت ۴۰ سال نصیب یک دموکرات نشده بود، پیروز شد. او بعد از تغییر نقشه حوزه‌های انتخابیه مربوط به کنگره در سال ۲۰۱۲، این کرسی را در برابر رقیب جمهوریخواهش باخت.
هاچول خودش را به عنوان یک “دموکرات مستقل” توصیف کرده است.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari