شبکه تلویزیونی الجزیره از تصرف شهر پلخمری مرکز ولایت بغلان افغانستان توسط طالبان خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر، یک منبع آگاه هم اکنون به شبکه تلویزیونی الجزیره اعلام کرد که شهر پلخمری مرکز ولایت بغلان واقع در شمال افغانستان به تصرف طالبان درآمد.
این در حالیست که در ساعات گذشته شبکه تلویزیونی طلوع اعلام کرده بود که طالبان کمربند امنیتی شهر پلخمری مرکز این ولایت را شکسته و در حال رخنه به مرکز شهر هستند.
در صورت تأیید سقوط مراکز ولایات بغلان و فراه از سوی مقامات افغانستان، تا کنون ۸ ولایت در این کشور به دست طالبان افتاده است.
ساعاتی پیش نیز اعلام شد که دادالله قانع رییس شورای ولایتی فراه افغانستان گفته است که در حال حاضر نیروهای دولتی در ساختمان امنیت ملی و ارتش افغانستان در جنوب شهر مقاومت می‌کنند و درگیری‌ها جریان دارد.
طالبان شب گذشته حملات خود را به فراه آغاز کرده‌اند. پیشتر مسئولان امنیتی این کشور اعلام کرده بودند که این حمله دفع شده است.
در حالی که طالبان ادعا می‌کند که مرکز فراه را به عنوان هفتمین شهر تصرف کرده است؛ دولت این کشور خبر سقوط مرکز این ولایت را تکذیب کرده است.
دیروز اعلام شد که طالبان شهر «ایبک» مرکز ولایت سمنگان در افغانستان را تصرف کردند و بدین ترتیب طی چند روز اخیر کنترل مرکز ۶ ولایت (سمنگان، تخار، جوزجان، سرپل، قندوز و نیمروز) در این کشور به دست طالبان افتاده است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari