معاون دستیار وزیر دفاع آمریکا در جریان نشستی در کنگره آمریکا به طرح اتهاماتی علیه ایران پرداخت.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العربیه،‌ «دانا استرول» معاون دستیار وزیر دفاع آمریکا در امور خاورمیانه در جریان نشستی در کنگره آمریکا به طرح اتهاماتی علیه ایران پرداخت.
این مقام آمریکایی که در نشست کمیته روابط خارجی سنای آمریکا حضور داشت، مدعی شد که مقابله با اقدامات ایران در منطقه فقط از طریق فرایندهای سیاسی ممکن خواهد بود.
استرول همچنین تاکید کرد که نه برای مقابله با اقدامات ایران و نه سایر موضوعات منطقه ‌هیچ راهکار نظامی وجود نخواهد داشت.
معاون دستیار وزیر دفاع آمریکا به نقد سیاست های دولت پیشین کشورش در برابر ایران پرداخت و گفت: بایدن راهبرد ایران در واکنش به فشار حداکثری آمریکا را به ارث برده است و این سیاست فشار حداکثری نه ایران را به پای میز مذاکره بازگرداند و نه از اقدامات منطقه ای ایران جلوگیری می کند.
این مقام آمریکایی در عین حال برخی ادعاهای ضد ایرانی درباره حادثه برای کشتی اسرائیلی در دریای عمان را تکرار کرد و مدعی شد در این ارتباط اسنادی وجود دارد.
از روز پنجشنبه هفتم مردادماه که کشتی «مرسر استریت» متعلق به یک شرکت اسرائیلی در دریای عمان دچار سانحه شد، برخی رسانه‌های منطقه‌ای و غربی بلافاصله انگشت اتهام را به سوی ایران گرفته مدعی شدند پهپادهای ایرانی این کشتی را هدف قرار داده‌اند.
این ادعای غیرواقعی که تاکنون هیچ‌گونه مدرک و سندی برای تأیید آن ارائه نشده است موج اتهامات واهی از سوی مقامات غربی و صهیونیستی علیه ایران را به‌دنبال داشته است و همچنان نیز ادامه دارد.
از سوی دیگر سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با انتشار مطلبی در حساب کاربری‌اش در توئیتر نوشت: ایران به عنوان ضامن امنیت خلیج فارس بیانیه‌های تحریک‌آمیز و به صورت هماهنگ طراحی‌شده از سوی انگلستان و آمریکا را قویاً محکوم می‌کند.
وی افزود: آن‌ها که درباره حملات تروریستی مکرر به کشتی‌های ایرانی سکوت کرده بودند، حالا بی‌پایه و اساس به ایران اتهام‌زنی می‌کنند.
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران تأکید کرد: هرگونه ماجراجویی ضدایرانی پاسخی فوری و قاطع دریافت خواهد کرد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari