یک مقام پنتاگون در جلسه استماع در کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا مدعی شد حمله ۲۹ ژوئیه به کشتی اسرائیلی در دریای عمان، از مبدأ یمن انجام شده است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، مقامات وزارت دفاع آمریکا اعلام کردند که معاون دبیرکل پنتاگون در امور خاورمیانه در جلسه ای در مجلس سنای آمریکا جزئیات حمله به کشتی اسرائیلی موسوم به «مرسر استریت» را تشریح کرد.
بر اساس ادعاهای ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) نیز برخی از قسمت های هواپیمای بدون سرنشین که در محل حادثه پیدا شده، مشابه قطعات تولید شده در ایران است. ادعایی که کارشناسان بریتانیایی نیز آنها را تأیید کردند.
این در حالی است که روز دوشنبه نیز «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا در نشست مجازی شورای امنیت پیرامون امنیت دریانوردی بدون ارائه هرگونه اسناد و مدارکی ادعاهای ضدایرانی در خصوص حمله به کِشتی اسرائیلی «مرسر استریت» را تکرار کرد.
وزیر خارجه آمریکا در این نشست با طرح ادعایی واهی مدعی شد :«۲۹ ژوئیه کِشتی تجاری مرسر استریت که در آب های بین المللی قرار داشت، توسط پهپادهایی که مجهز به مواد منفجره بودند، مورد حمله قرار گرفت که به کُشته شدن دو نفر انجامید. طبق بررسی اطلاعات رسیده، ما مطمئنیم که ایران این حمله غیرقانونی را برنامه ریزی کرده است!»
«آنتونی بلینکن» در ادامه ادعا کرد: «ایالات متحده معتقد است که عمل ایران در خلیج فارس جنبه تحریک آمیز داشته و دریانوردی صلح آمیز و زندگی مردم را به خطر می اندازد!»
وی در ادامه بر موضع کشورش مبنی بر مقصر دانستن ایران در حادثه حمله به کِشتی «مرسر استریت» تأکید کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر، حمله ادعایی به مرسر استریت پنجشنبه دو هفته گذشته در دریای عمان اتفاق افتاد و از همان ابتدا، آمریکا، انگلیس، رومانی، کانادا و ناتو بدون ارائه هرگونه شواهدی، با استفاده از تعابیر نامطمئنی چون «به احتمال زیاد ایران پشت ماجرا است» یا «در این حمله از یک یا تعداد بیشتری پهپاد استفاده شده است»؛ انگشت اتهام را به سمت جمهوری اسلامی ایران نشانه گرفتند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari