دو مقام ارشد دولتی ترکیه طی سخنانی از تمایل آنکارا برای کنترل مدیریت فرودگاه کابل علیرغم پیشروی های طالبان در افغانستان خبر دادند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، دو مقام ارشد دولتی ترکیه طی سخنانی از تمایل آنکارا برای کنترل مدیریت فرودگاه کابل علیرغم پیشروی های طالبان در افغانستان خبر دادند.
بر اساس این گزارش، این دو مقام دولتی ترکیه که نام آنها فاش نشده تاکید کردند که آنکارا همچنان خواستار مدیریت و حفاظت از امنیت فرودگاه کابل پس از خروج مابقی نظامیان خارجی ناتو از افغانستان است.
این مقامات همچنین اعلام کردند که آنکارا به دقت تحرکات طالبان و پیشروی آنها در خاک افغانستان را زیر نظر دارد.
یکی از این مقامات افزود: تاکنون چیزی در خصوص سپرده شدن مدیریت و کنترل فرودگاه کابل به دست نیروهای نظامی ترکیه تغییر نکرده است. گفتگوها و فرآیند (انتقال مدیریت) در جریان است.
لازم به ذکر است دولت ترکیه پس از چند هفته مذاکرات فشرده با آمریکا، نهایتاً قبول کرده تا پس از خروج نیروهای آمریکایی و دیگر نظامیان خارجی از خاک افغانستان، مسئولیت مدیریت و تامین امنیت فرودگاه بین المللی کابل را بر عهده بگیرد؛ موافقتی که «اردوغان»، رئیس جمهور ترکیه معتقد است نیازمند تامین مالی، تجهیزات و حمایت دیپلماتیک برای نیروهای مستقر ترکیه در افغانستان از سوی آمریکا خواهد بود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari