ابتدای سال‌ جاری میلادی به دنبال تصمیم دولت ترامپ، حوزه رژیم صهیونیستی از «یوروکام» به «سنتکام» منتقل شد. اطلاعات رسیده به «نورنیوز» نشان می‌دهد که در پی این اقدام، چند ماهی است افسران اطلاعاتی و نیروی هوایی اسرائیل در ستاد سنتکام حضور یافته و با بهره‌گیری از ظرفیت‌های اطلاعاتی و پشتیبانی آن عملیات‌های شرورانه را طراحی و اجرا می‌کنند.
به گزارش ایسنا، هدف از این تصمیم، فراهم کردن زمینه‌های لازم برای افزایش بی‌ثباتی و ناامنی در منطقه و اختلاف‌افکنی و ایجاد سوءتفاهم میان کشورهای غرب آسیاست.
علاوه بر این رژیم صهیونیستی تلاش می‌کند با مشارکت برخی کشورهای مخالف ایران در منطقه با انجام ماموریت‌های ویژه، کشورمان را در محاصره امنیتی قرار بدهد.
طبق گزارش نورنیوز، بر همین اساس و با توجه به افشای اطلاعات مربوط به استقرار پایگاه سایبری موساد در امارات، مشخص شده که این اتفاقات منحصر به روابط دوجانبه تل‌آویو-ابوظبی نبوده و در ابعادی گسترده‌تر ذیل فرماندهی مشترک سنتکام و اسرائیل صورت گرفته است.
با توجه به حضور و فعالیت مشترک ارتش رژیم صهیونیستی در قالب سنتکام، عملا تشخیص هواپیماهایی که از سرزمین‌های اشغالی مستقیم و به بهانه‌های مختلف به مقصد یایگاه‌های آمریکا در فضای منطقه پرواز می‌کنند دشوار شده و می‌تواند کار شناسایی واحدهای پدافندی را با اشتباه روبرو کند.
واشنگتن و کشورهایی که با باز کردن پای اسرائیل به منطقه در انجام اقدامات شرورانه این رژیم مشارکت می‌کنند در قبال هرگونه عملیات خصمانه تل‌آویو در منطقه سهیم بوده و باید پاسخ‌گو باشند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari